07:46 17 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دبیر مطبوعاتی دولت روسیه به خبرنگاران گفت، هیچ گونه سخنی درباره پرداخت غرامت به اکراین به خاطر کریمه نمی باشد.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف دبیر مطبوعاتی دولت روسیه به خبرنگاران گفت: هیچگونه سخنی درباره پرداخت غرامت به اکراین به خاطر کریمه نمی باشد.

پیش از این، روز سه شنبه میلوش زمان رئیس جمهور چک به پاسخ پرسشهای نمایندگان مجمع پارلمانی شورای اروپا گفته بود، که تلاش برای بازگرداندن کریمه به اکراین سبب جنگ در اروپا خواهد شد، اما کیف می تواند به خاطر تصرف شبه جزیره کریمه از روسیه غرامت دریافت کند.

وی تاکید کرده بود، پیوستن کریمه به روسیه یک کاری انجام شده است و باید گزینه های دیگر را در گفت و گو میان کیف و مسکو در نظر گرفت.

او گفته بود:- "شما می توانید به جای جبران خسارت کریمه از روسیه خسارت مالی و یا پرداخت غرامت در چارچوب منابع نفت و یا گاز فکر کنید".

پسکوف گفت:- "همراه با این، البته در اینجا باید روشن ساخت که هیچ ضمانت حقوقی، اقدامات حقوقی قانونی یا انعکاسی وجود ندارد که به خاطر پیوستن کریمه ما غرامت پرداخت کنیم، چرا که شورای عالی کریمه تصمیم گرفتن که از اکراین جدا شوند و این در پس زمینه یک کودتا صورت گرفت. این پس زمینه کودتا در برابر پس زمینه فرار از خطر افراط گرایی بود و تا حدی متاسفانه هنوز هم در اکراین افراط گرایی موجود است". 

دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه اضافه کرد:- "پس از این بود که فدراسیون روسیه پیوستن کریمه به روسیه را به تصویب رساند. بنابر این سخن درباره غرامت و باجگیری به نظر ما کاملا نادرست است و یا دقیق تر بگویم اشتباه محض است". 

مرتبط:

کوریای شمالی کریمه را جز خاک روسیه شناخت + عکس
اردوغان: ترکیه الحاق کریمه به روسیه را به رسمیت نمی شناسد
واپس گرفتن کریمه از روسیه غیر ممکن است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر