17:54 17 جون 2019
رسانه‌ها از پیشنهاد ممنوعیت برقع در چک خبر دادند

رسانه‌ها از پیشنهاد ممنوعیت برقع در چک خبر دادند

© AFP 2019 / Behrouz Mehri
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

«کارگریزی هر روزه به‌دلیل نماز غیر قابل قبول است و کسانی که به کشور ما آماده‌اند باید بتوانند با اصول ما مطابقت پیدا کنند».

خبرگزاری «ازوستیا» به نقل از سایت رسمی حزب پارلمانی «آزادی و دموکراسی مستقیم» خبر می‌دهد که در کشور چک تلاش‌ها برای ممنوعیت استفاده از برقع، عبادت در روی جاده و ساختن مساجد نو پیشنهاد شده است.
معاون این حزب، گوریک یورسلاو می‌گوید: «ما در برابر این قرار گرفته‌ایم که کسانی برای فریب مردم، فرهنگ محلی شان را در کشور ما تحمیل می‌کنند. به دلایل امنیتی هیچ تفاوتی میان مجرمان نقاب‌دار و زنانی که صورت شان را می‌پوشانند وجود ندارد و برای همین ما برای ممنوعیت کامل استفاده از برقع تلاش داریم.»


آقای یورسلاو می‌افزاید که «کارگریزی هر روزه به‌دلیل نماز غیر قابل قبول است و کسانی که به کشور ما آماده‌اند باید بتوانند با اصول ما مطابقت پیدا کنند».
در همین حال توماس ازدچوفسکی معاون حزب پارلمانی مسیحی-دموکرات چک می‌گوید که در صورتی که مقامات مسوول تشخیص بدهند که حمل برقع سبب تهدید امنیت اجتماعی می‌شود، این کشور استفاده از برقع را ممنوع خواهد کرد. این در حالی است که در اتریش از آغاز ماه اکتوبر امسال، استفاده از لباس‌هایی که چهره را می‌پوشانند در اماکن عمومی ممنوع اعلام شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر