14:04 29 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

نشریه Breaking Defense با اعلام اینکه نیروهای هوایی ایالات متحده امریکا بمب افکن های بی – ۵۲ را به حالت آمادگی جنگی نمی آورد، گزارش نشریه Defense One را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، کولین کلارک، خبرنگار نشریه Breaking Defense پس از نشر گزارش هم مسلک اش مارکوس وایسگربر از نشریه Defense One با مصاحبه با کاپیتان بروک دوالت، سخنگوی جنرال جان هایتن، رییس مرکز فرماندهی استراتیژیک ایالات متحده،‌ تصمیم گرفت در مورد گزارش Defense One تحقیق و بررسی کند.

مرکز فرماندهی استراتیژیک ایالات متحده امریکا یگانه ارگانی است که تصامیم عاجل برای استفاده از سیستم سلاح هستوی می گیرد، نه ستاد نیروهای هوایی ایالات متحده امریکا که خبرنگار نشریه Defense One با رییس آن جنرال دیوید گولدفین مصاحبه کرده بود.

دوالت گفت: «هیچ بحثی و یا پلان توسط مرکز فرماندهی استراتیژیک ایالات متحده امریکا برای آماده سازی بمب افکن ها برای حالت جنگی، وجود ندارد. هر نوع تصمیم مرتبط با استقرار نیروی هسته ای توسط مرکز فرماندهی استراتیژیک و یا از طریق آن گرفته میشود.»

نشریه نوشته است که منظور جنرال گولدفین در مصاحبه با Defense One چیز دیگری بوده. کلارک نوشته است — «مرکز اطلاعات در پایگاه هوایی بارکسدیل فعالیت را از سر آغاز نموده اما نه به هدف آغاز حالت آماده باش جنگی بمب افکن ها بطور ۲۴ ساعته.»

قبل از این نشریه Defense One گزارش داده بود که نیروهای هوایی ایالات متحده امریکا برای نخستین بار پس از سال ۱۹۹۱ بمب افکن های بی — ۵۲ را به حالت آماده باش جنگی در می آورند.  

مرتبط:

پرواز بمب افکن های آمریکایی به سمت شبه جزیره کوریا
پرواز بمب افکن های آمریکایی به سمت کوریای شمالی
بمب افکن های امریکایی به دنبال مهتاب
بمب افکن هسته ای آمریکا به مرز روسیه نزدیک شده است
اولین ماکت بمب افکن استراتژیک جدید روسیه ساخته شد
بمب افکن های دوربرد مافوق صوت روسیه بالای سوریه حمله کردند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر