16:51 15 دسمبر 2018
سو قصد ناموفق افسران گارد ملی به جان ولیعهد عربستان

سو قصد ناموفق افسران گارد ملی به جان ولیعهد عربستان

Saudi News Agency
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

منابع رسانه‌ای از تلاش ناکام شماری از افسران گارد ملی عربستان سعودی برای ترور ولیعهد این کشور خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه"الدیار"، اطلاعات رسیده حاکی‌ست که پنج تن از افسران گارد ملی عربستان سعودی، که تحت فرماندهی شاهزاده متعب که در بازداشت بسر می برد، بوده اند، روز شنبه در تلاش برای ترور محمد بن‌سلمان، ولیعهد تاج و تخت عربستان سعودی به سمت موتر وی تیراندازی کردند.
طبق این گزارش، این افسران، که سوار بر موتر بودند، به موتر بن‌سلمان و همراهان وی تیراندازی کردند، ولی بن‌سلمان در این حادثه آسیبی ندید؛ زیرا موتر وی زرهی و ضدگلوله است ولی چند تن از محافظان وی زخمی شدند.
پس از این حادثه تیراندازی در پایتخت، بن‌سلمان به سرعت به مقر وزارت دفاع حرکت کرد ولی این افسران در سرک های ریاض پنهان شدند و تاکنون نیروهای مبارزه با عملیات نظامی موفق به بازداشت و شناسایی هیچ‌کدام از این مهاجمان نشده‌اند.
طبق این گزارش، در میان شاهزاده‌های بازداشت‌شده در عربستان سعودی در چارچوب مبارزه با فساد، نام شاهزاده متعب بن‌عبدالله نیز به‌چشم می‌خورد که از منتقدان برجسته سیاست‌های داخلی و خارجی بن‌سلمان است. وی آخرین مانع در مقابل پادشاهی بن‌سلمان محسوب می‌شد.
ناظران می‌گویند بن‌‌سلمان از این نگرانی داشته که متعب ممکن است با انجام کودتایی، وی را در صورت رسیدن به پادشاهی، از قدرت برکنار کند. در حالی‌که هواداران متعب در گارد ملی عربستان در قبال تکروی‌های ملک سلمان و فرزندش آرام خواهند نشست یا دست به اقدامات تلافی‌جویانه خواهند زد بویژه که این فرماندهان احساس می‌کنند با برکناری متعب، به حاشیه رانده خواهند شد.

مرتبط:

ولیعهد عربستان چگونه تحکیم قدرت می کند ؟
ولیعهد عربستان خواستار بازنگرش دین اسلام شده است
سرنوشت ولیعهد سابق عربستان
درعربستان امور کشور به ولیعهد سپرده شد
ولیعهد سابق عربستان بخاطر اعتیاد به مورفین و کوکائین از سمتش برکنار شد
جزئیات تازه از برکناری ولیعهد عربستان سعودی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک