17:28 18 جولای 2019
افشاگری رحمت الله نبیل درباره انتخابات گذشته

افشاگری رحمت الله نبیل درباره انتخابات گذشته

© AP Photo / Rahmat Gul
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

رحمت الله نبیل می گوید که در زمانی که او رییس امنیت ملی کشور بود، تمام تخطی ها را به رییس جمهور پیشین گزارش داد، اما به گفتۀ او، در این زمینه اقدامی نشد.

به گزارش اسپوتنیک، رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی، ادعا می کند که ماشین های چاپ کارت های جعلی انتخابات در خانه های کسانی در منطقۀ وزیر محمد اکبر خان در شهر کابل جابه جا شده بودند که هم اکنون در حکومت وحدت ملی کار می کنند.
آقای نبیل روز دوشنبه در برنامۀ سیاه و سفید تلویزیون طلوع نیوز گفت که او در آن هنگام رییس امنیت ملی کشور بود و در این باره گزارشی را به حامد کرزی رییس جمهور پیشین داد.
آقای نبیل اظهار داشت: ماشین های چاپ کارت در وزیر اکبر خان از طرف اشخاص و افراد بسیار بلند رتبه مانده شد و انتقال داده شده به خانه های کسانی که فعلاً در حکومت همه کاره هستند و مداخله می کنند.
آقای نبیل در پاسخ به این که چرا او آن افراد را بازداشت نکرد، گفت: ما نه تنها این مسایل را بل تمامش را به رییس جمهور پیشین (حامد کرزی) گزارش دادیم، به مشاور امنیت ملی (رنگین دادفر سپنتا) که فکر می کنم سپنتا در کتاب خود نیز یادآوری کرده است، به اعضای شورای امنیت ملی که در آن زمان عمر داوودزی وزیر داخله بود، به رییس کمیسیون انتخابات (یوسف نورستانی) گزارش دادم ولی ما منحیث صلاحیت وظیفوی این گزارش را باید میدادیم ولی حق مداخله را نداشتیم و نه هم تصمیم گیر بودیم.
او همچنان ادعا کرد که در پیکارهای انتخاباتی انتخابات سال 2014 ریاست جمهوری حتا دالرهای جعلی به کار برده شدند و نیز قراردادهای پیشکی به برخی ها وعده داده شدند.
او گفت: بر اساس معلوماتی که من دارم یک تعهداتی بین رییس جمهور قبلی (کرزی) و یکی از کاندیدهای ریاست جمهوری سال 2014 صورت گرفت که کاندید بعدی شما می باشید و به اساس آن بعضی پروسه های ملی زیر نام پروسه انتقال امنیتی زمینه سازی شد.این پروسه مطلق یک پروسه کمپاینی بود، نه به اساس کدام تحلیل آن پروسه شکل گرفت و نه به اساس کدام دست آورد..

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر