23:24 06 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

برخی از مقامات کاخ سفید میگویند که تصمیم ترامپ در خصوص بیت المقدس، پاسخ به تعهدی بوده که او در مقابل حامیان مالی کارزار انتخاباتی خود داشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهرِ، در حالیکه ۲ روز از تصمیم ترامپ در پیوند به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل و همچنین انتقال سفارت ایالات متحده به این شهر میگزرد رسانه‌های امریکایی با نشر گزارش‌ها پرده از راز این تصمیم برداشتند.

به اساس گزارش نیویورک تایمز و واشنگتن پست، از نظر دونالد ترامپ موضوع اورشلیم همواره یک موضوع سیاسی بوده است تا یک معضل دیپلماسی.

این رسانه‌ها با استناد به گفته‌های برخی از مقامات کاخ سفید مینویسند که این تصمیم دونالد ترامپ، پاسخ به تعهدی بوده که او در مقابل حامیان مالی و پشتیبانان ثروتمند کارزار انتخاباتی خود داشته است.

به گفتۀ مقامات کاخ سفید، این تغییر در سیاست خارجی امریکا بدون توجه به هشدارهای رکس تیلرسون، وزیر خارجه، جیمز ماتیس وزیر دفاع و مایک پمپئو، رئیس سازمان ای اس آی انجام شده است و در مقابل، دو مشوق اصلی دونالد ترامپ در این زمینه مایک پنس، معاون او و شلدون ادلسون، میلیاردر مشهور یهودی و از متحدان قدرتمند او بوده‌اند.

شلدون ادلسون، میلیارد مشهور یهودی که صاحب هوتل‌ها، رسانه‌ها و کازینوهای مشهوری در جهان است، از حامیان اصلی حزب لیکود و همچنین جمهوریخواهان امریکا محسوب میشود. او که به «سازندۀ حاکمان» نیز معروف است، از حامیان مالی بنیامین نتانیاهو و چندین شخصیت جمهوری خواه در مبارزات انتخاباتی کشوری یا ایالتی آنها بوده است هر دوی آنها یعنی پنس و ادلسون بارها بر اهمیت انتقال این سفارت برای احزاب راست یهودی و همچنین مسیحیان انجیلی تاکید میکردند.

 

مرتبط:

دفع حمله راکتی توسط اردوی اسرائیل
مرگ به امریکا و اسرائیل شعار معترظین امروز در کابل
پاکستانی ها با شعار مرگ بر امریکا و اسرائیل به تصمیم ترامپ واکنش نشان دادند
انتقال پایتخت اسرائیل به اورشلیم - مختل نمودن صلح خاورمیانه
یک پارک در اسرائیل به نام ترامپ نامگذاری خواهد شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر