13:51 23 فبروری 2019
هشدار جدید از عطا محمد نور / گفتگو نتیجه نداد راه دیگری پیش خواهیم گرفت

هشدار جدید از عطا محمد نور / گفتگو نتیجه نداد راه دیگری پیش خواهیم گرفت

عکس: از صفحه عطا محمد نور
جهان
دریافت لینک کوتاه
423

عطا محمد نور می‌گوید که در صورتی که تفاهم صورت نگیرد، آنان در چند روز آینده به حکومت ضرب‌الاجل تعیین خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری آوا، عطامحمد نور، رییس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان و والی بلخ، در نشستی در این ولایت گفت که در صورتی که گفت‌وگوها میان حکومت و جمعیت به نتیجۀ مطلوب نرسند، قیام سرتاسری برپا خواهد کرد.
اما او گفت که طرفدار گفت‌وگو و حل شدن تنش‌های سیاسی از راه مذاکره است.
تنش‌ها میان ریاست جمهوری و عطا محمد نور یک ماه پیش زمانی اوج گرفتند که رییس جمهور اشرف غنی آقای نور را از سمت‌اش به عنوان والی بلخ برکنار کرد.
حکومت و جمعیت تا کنون هفت دور گفت‌وگوها را برگزار کرده اند. گزارش‌ها می‌رسانند که اکنون جمعیت در انتظار پاسخ به خواست‌های این حزب از سوی حکومت است.
آقای نور در نشست‌های روزانه‌اش که از یک ماه به این سو با مردم برگزار می‌کند، از حکومت به سختی انتقاد کرد و گفت که در تأمین امنیت، جلوگیری از نفوذ داعش و ریشه‌کن ساختن فساد اداری ناکام بوده است.
او گفت: «ما می‌خواهیم که چهره‌های کاذب پرده از روی شان بیرون شود، کی ها استند که با موترهای سیاه داعش را اکمال می‌کنند، انتحاری میاروند و زمینۀ انفجار را مساعد می سازند؟
آقای نور گفت که او در پی عدالت سیاسی و اجتماعی و تأمین حقوق شهروندان افغانستان است.
او در واکنش به گفته‌هایی در بارۀ موقف خود، گفت که او یک مأمور عادی حکومت نه بل نمایندۀ تودۀ بزرگی از مردم، از یک ائتلاف و جریان سیاسی بزرگ است.
او اظهار داشت: «اگر تفاهم صورت نگرفت، ما با تفاهم رییس صاحب جمعیت چند روز بعد ضرب الاجل تعیین می کنیم. این روش را تغییر می‌دهیم».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک