23:41 09 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های سیستم دفاع راکتی امریکا در اروپا واقع در جنوب رومانیا، به دلیل وجود یک گلهٔ گوسفندان مربوط به یک دهقان محلی مورد تهدید قرار گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از NDTV، یکی از بزرگان منطقه دوسلو (Deveselu) واقع در جنوب رومانیا، این حیوانات مدت‌ها قبل از آمدن امریکایی‌ها در این مناطق گشت و گزار می‌نمودند. وی افزود: "گوسفندان مانند انسان‌ها نیستند. آنها تابع قانون نیستند، آنها به جاهایی سنسورهای امنیتی در آن فعال اند، می‌روند، دیوارهای پایگاه را لمس می‌کنند و باعث به صدا درآمدن زنگ هشدار می‌شوند."

نظامیان امریکایی که در پایگاه دفاع راکتی Aegis Ashore مستقر اند، از چنین همسایگی ناراضی اند. این نظامیان برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ به مقامات رومانیایی شکایت نمودند که وجود گوسفندان در ۱۰ متری مرکز استراتژیک نقض جدی الزامات امنیتی می‌باشد، اما این شکایت به یک پروسه دادخواهی طولانی بین وزارت دفاع رومانیا و دهقان مذکور تبدیل شد که در حال حاضر محکمه عالی کشور این قضیه را بررسی می‌کند.

گفته می‌شود که این دهقان در سال ۲۰۰۷ زمین یادشده را خریداری نموده است، اما مقامات محلی می‌گویند که وی آنزمان اجازه اعمار فارم را بدست نیاورده بود. دهقان نیز به نوبه خود، خواستار ۱۸ هزار یورو در صورت تخریب انبار توسط دولت، شده است.

در حال حاضر هر دو جانب منتظر فیصله محکمه عالی می‌باشند.

مرتبط:

پنتاگون به رومانیا سیستم های راکتی می فرستد
در رومانیا بیش از 400 هزار نفر خواستار استعفای دولت شدند
تظاهرات گسترده در رومانیا
ناتو سیستم مدافعه ضدراکتی را در پایگاه سابق شوروی در رومانیا مستقر می سازد
آزمایش نخستین راکت رهگیر امریکا در رومانیا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر