22:27 05 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور جمهوری چچن درباره حمله شبه نظامیان به هوتل انترکانتیننتال در کابل گفت، غرب در مورد «بحران خونین» در افغانستان بی مسئولیت عمل می کند و اوضاع این کشور روز به روز بدتر می شود.

به گزارش اسپوتنیک، رمضان قدیروف رئیس جمهور جمهوری چچن درباره حمله شبه نظامیان به هوتل انترکانتیننتال در کابل در صفحه وکانتکت (VKontakte) خود نوشت:- "بحران خونین افغانستان هر روز عمیق تر می شود و هر روز میلیون ها نفر از مردم افغانستان بی خانمان می شود و صدها جوان از مکتب و دانشگاه می مانند. غرب این مسئله را نادیده می گیرد و تنها متوجه حل مسائل ازدواج همجنسگرا ها است".

او همچنین تاکید کرده است، که سازمان های حقوق بشر ایالات متحده امریکا و اروپا از افغانستان شرم می خورند. درگیری نظامی به مدت چند دهه در افغانستان و سایر کشورهای همسایه آ« جریان دارد و این جنگ ها را غربی ها به شکل مصنوعی راه اندازی می کنند، تا کشورهای اسلامی و مردم این کشورها را به زانو در بیاورند و به رویاهای خود به شکل غیر مستقیم برسند.

او افزود:- "تراژدی مردم افغانستان را پایانی نیست. افغانستان مدت هاست که دیگر به عنوان یک کشور وجود ندارد. ایالات متحده و متحدان آن از سراسر جهان جمع شده اند، اما کاری برای افغانستان انجام نمی دهند. این کشورها سال هاست که برای حفظ درگیری های خونین کمک می کنند و برای حل بحران این کشور یک قدم هم پیش نرفته است".

او همچنین درباره حمله امریکا به افغانستان نوشته است:- "واشنگتن افغانستان را اشغال کرده و مسئولیت پایان جنگ و استقرار صلح را بدوش گرفته است، اما تاکنون هیچ پیشرفتی دیده نمی شود و اقتصاد افغانستان تا هنوز احیا نشده است.

در اخیر نوشته ای خود قدیروف با خانواده های کشته شدگان حمله تروریستی دیروز هوتل انترکانتیننتال همدردی خود را ابراز داشته و آرزوی آرامش و وحدت افغانستان را خواستار گردیده است.

یادآوری می کنیم، که در حمله که از ساعت 9 دیشب به وقت کابل بر هوتل انترکانتیننتال توسط تروریست ها آغاز گردید بیش از 18 نفر کشته شدند. 

مرتبط:

قدیروف: آمریکا برای ایران اسب تروجان آماده می کند!
قدیروف به آمریکایی ها: نگران نباشین، من هنوز دستور دریافت نکرده ام
سپاسگزاری قدیروف از پوتین به خاطر نجات کودکان چچنی از چنگ داعش
آرزوی رمضان قدیروف برای کناره گیری از قدرت
واکنش رمضان قدیروف به حمله مسلمان بریک بودایی
رمضان قدیروف: قانونی کردن ازدواج یک جنسیتی با آخرین روز پمپئی برابر است
نظر قدیروف درمورد تغییر ولیعهد عربستان سعودی
انجمن دگرباشان فرانسه از رمضان قدیروف شکایت کردند
قدیروف اسناد خود را برای ثبت نام نامزدی ریاست جمهوری چچن به کمیسیون انتخابات تحویل داد
قدیروف وعده داد یک خیابان گروزنی را به نام محمدعلی نام گذاری کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر