08:54 17 جنوری 2019
اظهار نظر سیمونیان در مورد دخالت اسپوتنیک و راشا تودی در برکزیت

اظهار نظر سیمونیان در مورد "دخالت" اسپوتنیک و راشا تودی در برکزیت

© REUTERS / Hannah McKay
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مارگاریتا سیمونیان، سردبیر آژانس اطلاعاتی بین‌المللی "راسیا سیوودنیا" و شبکه تلویزیونی راشا تودی در مورد "تاثیر قابل توجه" آژانس اسپوتنیک و شبکه تلویزیونی آر تی بر نتایج رفراندم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، ابراز نظر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر آژانس اطلاعاتی بین‌المللی "راسیا سیوودنیا" و شبکه تلویزیونی راشا تودی (RT) در جواب به اعلامیه شرکت بریتانیایی 89up مبنی بر "دخالت" اسپوتنیک و آر تی در نتایج برکزیت گفت: "تبلیغ‌کنندگان بریتانیایی مزایای حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا را تا آخر تبلیغ نکردند و اشتباه شان را به گردن آر تی و اسپوتنیک انداخته اند. آنها نمی‌توانند بپذیرند که هموطنان شان می‌توانند خودشان فکر کنند، علاوه بر روزنامه تایمز چیز دیگری مطالعه کنند و آن چنان که می‌خواهند، رای بدهند".

رفراندم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (Brexit) در ماه جون سال 2016 برگزار شد. در این نظرسنجی 51.89 درصد بریتانیایی‌ها خواستار بیرون‌شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا شدند.

اخیراً رسانه‌های بریتانیایی در مورد تحقیق آژانس اطلاعاتی 89up مبنی بر "تلاش روسیه" برای تاثیرگذاری بر نتیجه رفراندم، گزارش‌هایی نشر نموده اند.

براساس این تحقیق، رسانه‌های روسی بخصوص شبکه تلویزیونی راشا تودی و اسپوتنیک و چهار برابر بیشتر از تبلیغات رسمی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، تاثیر گذار بوده است.

مرتبط:

آغاز دور چهارم مذاکرات برکزیت
بریتانیا از پرداخت 50 میلیارد پوند به خاطر برکزیت خودداری کرد
ملکه بریتانیا قانون برکزیت را در روزهای آینده تصویب می کند
مجلس بزرگان انگلیس با ندادن رای موافق به لایحه جنجالی «برکزیت» نخستین ناکامی دولت ترزامی را رقم زدند
بریتانیا برکزیت سخت را انتخاب کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک