19:56 24 اکتوبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دانشمندان می گویند، نوشیدنی های اسیدی مانند چای میوه ای و آب طعم دهنده می تواند دندان ها و مینای دندان را از بین ببرد.

به گزارش اسپوتنیک، مجله British Dental Journal  نوشت: محققان کالج سلطنتی لندن، پس ازمطالعه، تجزیه و تحلیل روی 300 نفر مبتلا به بیماری دندان  دریافتند، که استفاده از این نوشیدنی ها در طی وعده های غذایی باعث افزایش خطر فرسایش دندان توسط تیزاب این نوشیدنی ها می شود.

به گفته محققان، آبمیوه، چای، نوشیدنی های رژیمی و نوشیدنی های با مقدار زیادی قند باعث سایش دندان می شوند، به خصوص اگر آنها را به آرامی بخورید یا آنها را در دهان خود نگه دارید. دانشمندان اطمینان می دهند افرادی که دو بار در روز میان وعده های غذایی یک تکه لیمو مصرف می کنند، 11 برابر بیشتر در معرض فرسایش دندان های متوسط ​​و شدید قرار دارند. اما اگر نوشیدنی در طول وعده غذایی مصرف شود، خطر به نصف کاهش می یابد.

این دانشمندان می گویند: اگر شما در ناهار یک سیب می خورید، پس در هنگام غذای شب کوشش نکنید چیزی ترش بخورید. اگر در شب یک پیاله شراب می نوشید، پس در صبح چای سبز ننوشید.

 دکتر سیرز اوتول نویسنده اصلی این تحقیق  توصیه می کند، که تنها نوشیدنی ها و تنقلات را در رژیم غذایی خود کم کنید. علاوه بر این، کارشناسان توصیه می کنند که نوشیدنی های مضر را از طریق یک لوله مصرف کنند.

 

مرتبط:

با نوشیدن چای از بروز دیابت (مرض شکر) جلوگیری کنید
دانشمندان چای سبز را قاتل سلول های سرطانی نامیدند
نوشیدن چای سبز در مبارزه با سرطان خون مفیید است
یک مرد با پرش از ارتفاع 70 متری برای تر کردن کلچه در پیاله چای رکورد ثبت کرد
نوشیدن چای داغ سرطان مری را افزایش می دهد
کشف قدیمی ترین چای جهان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر