23:05 26 مارچ 2019
انتقاد دوستم از رهبران حکومت

انتقاد دوستم از رهبران حکومت

© AFP 2018 / Emmanuel Duparcq
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

عبدالرشید دوستم با انتقاد از اوضاع افغانستان می گوید که رهبران حکومت اول با خود و سپس با طالبان مصالحه نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از"طلوع نیوز" عبدالرشید دوستم، معاون نخست رییس جمهور در واکنش به آوازه های از سرگیری گفت وگوهای صلح با طالبان، می گوید که مقام های حکومت نخست باید در میان خود صلح کنند سپس سراغ گفت وگو با طالبان بروند.
آقای دوستم که حدود شش ماه می شود در ترکیه بسر می برد، امروز در یک پیام تلیفونی به مراسم تجلیل از سالروز تولد امیرعلی شیرنوایی در کابل، گفت که بی وی هیچ کس دیگری در این راستا کاری کرده نمی تواند: «اگر در افغانستان صلح را بخواهیم، اول تر از همه باید خودما در بین خود صلح کنیم.»
در همین حال، رییس دفتر معاون نخست ریاست جمهوری می گوید که جامعه جهانی و مردم افغانستان می خواهند که جنرال عبدالرشید دوستم به افغانستان برگردد، اما رییس جمهور و یک حلقۀ ویژه مانع برگشت وی می شوند.
در این میان، برخی از اعضای شورای ملی می گویند که آقای دوستم، در زمانی که در افغانستان بود، از صلاحیت های خودش استفاده ناردست کرده بود.
آقای دوستم، پس از اوج گرفتن اختلاف هایش با رییس جمهور و نیز متهم شدن او ونگهبانانش به اذیت و آزار جنسی احمد ایشچی، والی پیشین جوزجان به ترکیه رفت. اما نزدیکان آقای دوستم می گویند که او برای درمان به ترکیه رفته بود و اکنون اجازه نمی یابد تا به کشور برگردد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر