20:00 04 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور سوریه گفت، تهاجم رسانه‎ای و سیاسی در برابر دولت سوریه زیر عنوان های انسانی با هدف اصلی پشتیبانی از تروریسم، انجام می‌‏گیرد.

اعلام موافقت بشار اسد با رژیم آتش بس
© Photo / Press Service of the President of Syria
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، بشار اسد رئیس جمهور سوریه یکشنبه شب در نشست خبری اعلام کرد، که ائتلاف به اصلاح ضد داعش به رهبری امریکا عملا به نیروهای هوایی داعش تبدیل شده است.

رئیس جمهور سوریه گفت: تهاجم رسانه‎ای و سیاسی در برابر سوریه زیر عنوان های انسانی با هدف اصلی پشتیبانی از تروریسم و تروریست‎ها پس از حملات پیاپی علیه آنها، انجام می‌‏گیرد.

اسد تاکید کرد، که بیشتر ساکنان غوطه شرقی ریف دمشق خواستار رهایی از محاصره تروریست به آغوش دولت هستند و از همین روی، عملیات ضد تروریستی همزمان با ایجاد گذرگاه‎های امن به مناطق زیر کنترل دولت سوریه، ادامه خواهد داشت.

او با بیان اینکه تناقضی بین آتش بس و عملیات ضد تروریستی وجود ندارد، گفت: عملیات غوطه شرقی دمشق ادامه جنگ در برابر تروریسم است.

اسد گفت: موضوع حملات کیمیاوی به فرهنگنامه جعلی و فرهنگ دروغین غربی تبدیل شده است و تنها ابزاری است که غرب با آن برای توجیه حملات خود به ارتش سوریه استفاده می کند.

رئیس جمهور سوریه تصریح کرد: ائتلاف غربی همان نیروی هوایی داعش است، چراکه ائتلاف به اصلاح ضد داعش بی شرمانه از «جبهه النصره» و «داعش» و دیگر گروه های تروریستی پشتیبانی می کند.

بشار اسد گفت: ورود نیروهای مردمی به عفرین با وجود مشغول بودن ارتش سوریه به مبارزه با تروریسم در دیگر مناطق این کشور، طبیعی است.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه اعلام کرد، که ملت سوریه تصمیم‎گیرنده نهایی در هر گونه راه‎حل سیاسی آینده این کشور است.

اسد به حملات نیروهای ترکیه به عفرین واقع در شمال غربی سوریه اشاره کرد و گفت: تحرکات کنونی ترکیه در عفرین نشان‎دهنده ادامه سیاست‎های خصمانه این کشور در قبال سوریه است.

یادآوری می کنیم، که درگیری مسلحانه در سوریه از مارچ 2011 بدین سو ادامه دارد. بر اساس آمار سازمان ملل متحد، در این مدت 220 هزار تن کشته شده اند. مذاکرات بر سر حل این بحران، در آستانه و ژنو برگزار می‌شود. امریکا از سال 2014 در خاک سوریه، بدون موافقت دولت این کشور، در برابر داعش عملیات نظامی راه‌اندازی می‌کند. روسیه از سپتمبر 2015 بدین سو بر اساس درخواست رسمی دمشق بر علیه گروه تروریستی داعش عملیات نظامی اجرا می‌کند.

 

مرتبط:

اعلام موافقت بشار اسد با رژیم آتش بس
بشار اسد تروریست نیست
موافقت امریکا با ماندن بشار اسد در پست ریاست جمهوری سوریه
شرکت حتمی نماینده بشار اسد در مذاکرات
ولادیمیر پوتین با بشار اسد روند سیاسی سوریه را مورد بحث قرار داد
دیدار ولادیمیر پوتین با بشار اسد در سوچی + ویدیو
پسر بن لادن خواستار حمله مسلحانه بر رژیم بشار اسد شد
دیدار وزیر دفاع روسیه با بشار اسد در دمشق
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر