20:29 25 اگست 2019
چی شد که اجداد انسان توانست بر روی دو پا راه برود؟

چی شد که اجداد انسان توانست بر روی دو پا راه برود؟

© Flickr/ Luca Vanzella
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

دانشمندان در یک تحقیق جدید معلوم نمودند که اجداد انسان می توانست بیش از چهار میلیون سال پیش " یعنی خیلی پیشتر از ایده پذیرفته شده‌ای تکامل" بر روی دو پا راه برود.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Independent، تجزیه و تحلیل بقایای اسکلت Ardipithecus ramidus تا 4.4 میلیون سال پیش نشان داد که این "" حیوان شیر خوار" می توانست مانند انسان بر روی دو پا راه برود.

دانشمندان به طور سنتی معتقداند که اجداد باستان انسان ها Homo erectus بر روی دو پا نمی‌ایستادند، زیرا آنها هنوز عمدتا بر روی درختان به زندگی کردن ادامه می دادند. فقط 1.4 میلیون تا 500 هزار سال پیش انسان توانست بر روی دو پا راه رفتن را آغاز کند. 

تحقیق علمی جدید نشان می دهد که توانایی راه رفتن بر روی دو پا با روش های دیگر حرکت انسان از یک منطقه به مناطق دیگر در تضاد نیست، بلکه به صورت موازی با آنها توسعه یافته است.
این تحقیق جدید نظریات قدیمی درباره تکامل را رد می کند. یکی از نویسندگان این مقاله، پروفسور هرمان پونتزر، گفت: «تصویر قدیمی تکامل انسان که نشان دهنده موجودی نیمه نشسته است، همانطور که ما توانستیم ثابت کنیم، نادرست است. تحقیقات ما می گوید: که اولین انسان نیز مانند انسان های امروز مستقیم می ایستادند.
او اشاره کرد که شواهد دیگری نیز وجود دارد که ثابت می کند که انسان باستان می توانست همزمان به خوبی حرکت کند، ایستاد شود و بخزد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر