11:19 23 جولای 2019
صدراعظم اتریش علت اخراج نکردن دیپلمات های روسی را توضیح داد

صدراعظم اتریش علت اخراج نکردن دیپلمات های روسی را توضیح داد

© Sputnik / Alexey Vitvitsky
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

وین از اخراج کردن دیپلمات های روسی منصرف شده است چرا که خواهان حفظ مناسبات خوب با فدراسیون روسیه است.

به گزارش اسپوتنیک، زباستیان کورتس، صدراعظم اتریش در یک مصاحبه که در کانال 4 داشت گفته است که وین دیپلمات های روسی را از اتریش اخراج نمی کند و خواهان ادامه مناسبات خوب و بهتر با روسیه است و این مناسبات را حفظ می کند.
وی افزود: " اتریش هم از همان سه کشوری اتحادیه اروپایست که دیپلمات های روسی را اخراج نمی کند من همراه با وزیر امور خارجه تصمیم گرفیم که این کار را انجام ندهم زیرا ما به طور سنتی روابط خوبی با روسیه دارم و داشته ایم و اتریش به عنوان یک کشوری بی طرف در اتحادیه اورپا است".
پیش از این به تاریخ 28 مارچ کارین کنیسل وزیر امورخارجه اتریش گفته است که سفیر بریتانیا در وین بارها و بارها سعی کرد که بالای دولت اتر یش فشار وارد کند تا آنها را مجبور به اخراج دیپلمات های روسی کند.
کنیسل گفته است که سفیر بریتانیا بار ها تلاش کرد تا بتواند مقامات اتریشی را تحت تاثیر قرار دهد و این کشور را همچنان مانند کشور های دیگری اروپای مجبور به اخراج دیپلمات های روسی کند اما دولت اتریش به طور قاطعانه این اقدامات را رد کرد.
به گفته رئیس دیپلماسی اتریش، وین نه به خاطر هراس از مسکو بلکه برای ادامه گفتگو با روسیه چنین تصمیمی را گرفته است.
خانم کنایسل تاکید کرد اتریش در سال 1995 به عنوان کشور بی‌طرف وارد اتحادیه اروپا شده و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از این تمایل وین حمایت کرده اند.
سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیا و یولیا ، دخترش روز 4 مارچ در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А234 دست داشته است اما مسکو این اتهام را اکیدا رد می کند. به دنبال بریتانیا ، چندین کشورعضو اتحادیه اروپا و همچنین امریکا، کانادا، نروژ، اوکراین ودیگر کشورها تصمیم گرفتند در رابطه با قضیه سالزبری شماری از دیپلمات های روسی را اخراج کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر