00:32 26 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دومین مشاور امنیت ملی امریکا که مخالف مواضع سیاست خارجی رئیس جمهور امریکا بود، کاخ سفید را ترک می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، هربرت مک‌مستر جمعه در مراسم تودیع خودش درباره رهبری شورای امنیت ملی امریکا گفت: ما به رئیس‌ جمهوری امریکا کمک کردیم یک رهنمود راهبردی برای ایالات متحده با هدف نگهداری از مردم امریکا، ارتقای سعادت امریکا، حفظ صلح از طریق قدرت و پیشرفت نفوذ امریکا تدوین کند.

او همچنین به تلاش‌های دولت ترامپ برای محدود کردن اقدامات "بی‌ثبات کننده" ارتش روسیه در سراسر جهان از جمله در اوکراین و سوریه اشاره کرد. مک‌مستر به این نکته هم اشاره کرد که امریکا همچنان با تلاش‌های این کشور برای مداخله در روند انتخاباتی امریکا گلاویز است.
او همچنین به موضوع "رویکرد واقع‌بینانه" ایالات متحده به چین نیز پرداخت. 
خروج مک‌مستر از کاخ سفید پس از ماه‌ها تنش با ترامپ صورت می‌گیرد. طبق گزارش‌ها، مک‌مستر چندان با مواضع سیاست خارجی ترامپ موافق نبوده است و ترامپ هم مدت‌ها بحث اخراج مک‌مستر را به تعویق انداخته بود تا جایگزین مناسبی بیابد.

اکنون قرار است جای او را جان بولتون؛ یک سیاستمدار افراطی امریکایی بگیرد که ضد ایران، روسیه، مخالف سازمان ملل و پشتیبان رژيم اسراییل است.

یادآوری می کنیم، که پیش از او، مایکل فلین این سمت را در دست داشت. فلین به مدت 24 روز از 20 جنوری تا 13 فیبروری 2017 به عنوان مشاور امنیت ملی ترامپ فعالیت کرد.
مایکل فلین در فیبروری 2017 به دلیل اتهامات مطرح شده در خصوص حواشی تحریم‌های امریکا علیه روسیه و ارتباطات او با سفیر روسیه از سمت خود استعفا کرد. دوره تصدی او کوتاه‌ترین دوره در بین مشاورین امنیت ملی امریکا است.

 

مرتبط:

جنرال مک مستر به حیث مشاور جدید امنیت ملی ترامپ منصوب شد
جنرال مک مستر: هیچ کشوری نباید از طالبان حمایت کند
مک مستر: پاکستان باید رفتار خود را با دولت افغانستان تغییر بدهد
مک مستر: کیم جونگ اون شبانه راحت خواب نمی تواند
گفتوگوی اتمر و مک مستر روی اصلاحات نظامی در افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر