06:43 19 سپتمبر 2019
گرباچف ترامپ و پوتین را به خاطر ناتوانی در مذاکره سرزنش کرد

گرباچف ترامپ و پوتین را به خاطر ناتوانی در مذاکره سرزنش کرد

© Sputnik / Sergey Guneev
جهان
دریافت لینک کوتاه
220
ما را در دنبال کنید

میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی گفته است از راه کارها رهبران جهان امروز، روسیه و ایالات متحده امریکا از اینکه چطور با خودشان رفتار می‌کنند سرخورده شده است .

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی در مصاحبه که با اینترفکس داشت از ایالات متحده امریکا و روسیه خواست تا نشستی برای رسیدگی به این موضوعات و بازگشت به عقلانیت برگزار کنند و گفته است تا بر سر سوریه مذاکرات دیپلماتیک داشته باشند.
او با هشدار نسبت به اینکه هرگونه درگیری می‌تواند به جنگ ختم شود، گفت: اطمینان دارم هیچکس جنگ نمی‌خواهد اما فضای فعلی تب‌دار ممکن است به دردسر بزرگی ختم شود و مردم عادی از این تهدید بی‌خبر استند.
گورباچف افزود، دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین باید شرایط تنش‌آلود را آرام کنند زیرا چنین حوادثی می‌تواند به یک فاجعه بزرگ در فضای تنش‌زای کنونی برسد. گورباچف گفت: تا به حال اوضاع به این بدی نشده بود و من از اینکه می‌بینم رهبران جهان چطور با خودشان رفتار می‌کنند، سرخورده شدم. ما شاهد ناتوانی در بکارگیری مکانیزم‌های دیپلماتیک استیم. سیاست بین‌الملل به عرصه اتهام‌پراکنی، اعمال تحریم و حتی حملات نظامی تبدیل شده است.
آخرین رهبر شوروی گفت: از آن‌جائی که روسیه و امریکا در پس بحران کنونی هستند، رهبران آن باید دیدار داشته باشند. به گفته او، مقام‌های وزارت خارجه و دفاع هم باید در آن جلسات حضور داشته باشند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر