16:52 16 جنوری 2019
پس از حمله راکتی بر سوریه، بشار اسد تسلیحات دفاعی شوروی را ستود

پس از حمله راکتی بر سوریه، بشار اسد تسلیحات دفاعی شوروی را ستود

© Sputnik / Alexander Vilf
جهان
دریافت لینک کوتاه
240

رئیس جمهور روسیه تسلیحات ساخت شوروی را که در دفاع از حملهٔ راکتی ایالات متحده امریکا موثر بودند، ستوده است.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ژلیزنیاک، عضو پارلمان روسیه امروز یکشنبه پس از دیدار اعضای پارلمان روسیه با بشار اسد، رئیس جمهور روسیه گفت: "از نقطه نظر رئیس جمهور (بشار اسد) این یک تجاوز بود، و ما از این موضع حمایت می‌کند. او از تسلیحات روسی که برتری اش را بر تسلیحات متجاوزین نشان داد، بسیار ستایش کرد".

دمیتری سابلین، عضو دیگر پارلمان روسیه به نقل از اسد گفت: "دیروز ما شاهد تجاوز امریکایی بودیم. و ما توانستیم با راکت‌های ساخت سال‌های ۱۹۷۰ آن را دفع کنیم. از سال‌های ۱۹۹۰ در فلم‌های امریکایی نشان می‌دهند که تسلیحات روسی "عقب‌مانده" اند. اما ما امروز می‌بینیم که کی در واقعیت عقب مانده است."

براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، دیروز (شنبه، ۱۴ اپریل) بر اماکن نظامی و ملکی سوریه حملهٔ راکتی توسط طیاره‌ها و کشتی‌های ایالات متحده امریکا، بریتانیا و فرانسه صورت گرفت. براساس اطلاعات این وزارت، از جمله ۱۰۳ راکت کروز پرتاب‌شده، سیستم دفاع هوایی سوریه قادر به رهگیری ۷۱ راکت شد. حملهٔ راکتی توسط سیستم‌ها اس — ۱۲۵ و اس — ۲۰۰، "بوک"، "کوادرات" و "اسا"، که در زمان شوروی ساخته شده بودند، دفع شد.

دلیل حملهٔ راکتی بر سوریه حادثه تاریخ ۷ اپریل در شهر دوما می‌باشد. که براساس اطلاعات تایید ناشده، در آنجا سلاح کیمیاوی استفاده شده است. این اطلاعات توسط سازمان غیردولتی "کلاه سفیدها" منتشر شده است که وزارت دفاع روسیه آنرا منبع معتبر اطلاعاتی نمی‌داند. مسوولان مرکز روسی آشتی طرفین درگیر در سوریه به تاریخ ۹ اپریل در شهر دومای سوریه تحقیقات انجام دادند اما قادر به دریافت گونه علایم استفاده از سلاح کیمیاوی در آنجا نشده اند.

مرتبط:

شهر دوما به طور کامل تحت کنترول اردوی سوریه در آمد
بریتانیا: حمله به سوریه اهداف استراتژیک روسیه را مختل نکرد
نیکی هیلی: امریکا آمادهٔ حملهٔ دوباره به سوریه است
روسیه تحویل دستگاه اس-300 به سوریه را بررسی می‌کند
بیانیه اسد پس از حمله امریکا به سوریه
جنگنده های روسی آسمان سوریه را نظارت می کنند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک