05:04 11 دسمبر 2019
افشای سه دروغ بزرگ لندن در «قضیه اسکریپال»

افشای سه دروغ بزرگ لندن در «قضیه اسکریپال»

© Sputnik / Kirill Kallinikov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه فریب و دروغ بزرگ بریتانیا در قضیه مسمویت مامور پیشین سازمان مرکزی اطلاعات ارتش روسیه را ذکر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا در فیسبوکش نوشت:- "دروغ اول دولت ترزا می این بود که کارشناسان بریتانیایی کشور تهیه کننده ماده کیمیایی گویا مسموم کننده اسکریپال و دخترش را معلوم کرده اند چون خود رئیس لابراتوار پورتون داون از طرف کارشناسان بریتانیایی این ادعا را رسما رد نمود".

زاخارووا درباره دروغ دوم بریتانیا و ادعای لندن که گویا روسیه در پیوند با رفتار بد کشور ما در طول تاریخ دارای انگیزه برای مسموم کردن اسکریپال و دخترش بوده است، چنین نوشت:- "ما این ادعای لندن را رد و این را جز توطئه و دسیسه روشن لندن برای اتهام زدن به روسیه چیزی دیگری نمی دانیم".
دروغ سوم لندن توسط میلوش زمان، رئیس جمهور چک افشا شده است. وی بتازگی اعتراف کرد که ماده فلج کننده اعصاب А234در کشور وی ساخته و نگهداری شده است.

این در حالیست، که پیش از این بریتانیا اعلام کرده بود که این ماده سمی خاستگاهش روسیه است، اما روسیه این ادعا را رد و گفته بود که هیچگاهی این ماده کیمیایی را در اختیار نداشته است.

یادآوری می کنیم، که به تاریخ 4 مارچ در شهر سالزبری بریتانیا سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیایی و دخترش یولیا، مسموم شدند.

لندن ادعا دارد که در مسموم‌شدن اسکریپال توسط ماده سمی А234، حكومت روسيه دخیل است، اما روسیه این موضوع را قاطعانه رد می‌کند.

 

مرتبط:

زاخارووا: ما درباره موضوع اسکریپال هنوز هم چیزهای برای گفتن داریم
بریتانیا هویت مظنونان اصلی قضیه اسکریپال را پیدا کرد
فرستادن اسکریپال تحت نام جعلی به امریکا
اسکریپال لب به سخن گشود
نشست شورای امنیت سازمان ملل در پیوند به قضیه اسکریپال
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر