جهان
دریافت لینک کوتاه
101
ما را در دنبال کنید

فرمانده پولیس ولایت فراه مدعی است که ایران برای گروه طالبان که در بخش‌های این ولایت فعالیت دارند، سلاح و مهمات فراهم می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های افغانستان،فضل احمد شیرزاد فرمانده پولیس فراه ضمن صحبت در یک نشست خبری در مرکز این ولایت ، گفت که ایران با تمویل و تجهیز کردن گروه طالبان تلاش دارد ناامنی‌ها در این ولایت را بیشتر سازد.
آقای شیرزاد هم‌چنان گفت، سلاح‌های که پس از حمله گروه طالبان بر شهر فراه، به دست نیروهای ارتش و پولیس افتاده ساخت ایران هستند که این مدارک مشخص می‌سازد، تهران حامی گروه طالبان در ولایت فراه است.
او افزود: "ایران، با تمویل و تجهیز کردن گروه طالبان در فراه مستقم در ناامنی‌های این ولایت دست دارد، زیرا ولایت فراه برای این کشور از اهمیت زیاد برخوردار است." 


گروه طالبان روز دوشنبه از چندین استقامت بر مرکز ولایت فراه حمله کردند و بیشتر بخش‌های شهر فراه به‌شمول ساختمان امنیت ملی و چندین اداره حکومتی را به تصرف خود دراوردند، اما دیروز نیروهای ارتش و پولیس عملیات خود را آغاز کردند و به کمک هوایی نیروهای بین المللی صبح امروز گروه طالبان را دوباره از شهر فراه عقب راندند.
پیش از این نیز اتهام‌ها علیه ایران مبنی بر تمویل و حمایت گروه طالبان در افغانستان وجود داشت و شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان نیز از هم‌کاری ایران با گروه طالبان سخن‌گفته بودند، اما مدارکی که این اتهام‌ها را ثابت بسازد تااکنون وجود نداشت.
حدود یک‌ماه پیش سفیر امریکا در کابل گفته بود که حکومت ایران از طریق سپاه‌پاسداران این کشور گروه طالبان در افغانستان را حمایت لوژیستکی می‌کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر