08:03 18 جنوری 2019
روسیه به بریتانیا پیشنهاد ساخت پل از طریق کانال مانش را داد

روسیه به بریتانیا پیشنهاد ساخت پل از طریق کانال مانش را داد

CC BY-SA 2.0 / Roger Templeman / Embassy of the Russian Federation Residence, Kensington Palace Gardens
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

روسیه آماده است تجربه خود را برای ساخت وساز امکانات پیچیده مانند پل کریمه، با بریتانیا به اشتراک بگذارد در صورتیکه لندن علاقه‌مند ساخت پل در کانال مانش باشد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را دبیر مطبوعاتی سفارت روسیه، در پاسخ به دیدگاه وزارت امورخارجه بریتانیا مبنی بر محکوم کردن باز شدن پل ارتباطی کریمه و کوبان اعلام کرد.


سفارت روسیه در بریتانیا اظهار داشت که "استقرار سیاسی فعلی دولت بریتانیا حاضر به پذیرش واقعیت‌های بین‌المللی مدرن نیست".
این دیپلمات یادآور شد که سرنگونی غیرقانونی رئیس جمهور منتخب اوکراین ویکتور یانوکوویچ منجر به افراط‌‌گرایی در سراسر کشور شد مردم کریمه شاهد تهدید امنیت و اراده خود بودند اما به طور صلح‌آمیر در یک رفراندوم با روسیه یکجا شدند.
وی افزود: "ما نمی‌توانیم نگران این نباشیم که بریتانیا هیچ‌گونه واکنش نسبت به نقض بی‌شماری از حقوق بشر، آزادی بیان و آزار و اذیت روزنامه‌نگاران در اوکراین نشان نداده اما لندن رسماً انتقادات نادعادلانه در ارتباط روسیه و کریمه که مردم کریمه به طور قانونی در یک رفراندوم توانستند به شکل صلح‌آمیز با روسیه یکجا شدند را ترجیع می‌دهند.
دبیر مطبوعاتی سفارت روسیه اشاره کرد که لندن به اندازه کافی مشکلات ارضی دارد به طور مثال جزایر فالکلند، مردم این جزایر در یک رفراندوم خواستند که با بریتاینا یکجا شوند و لندن هم از این کار مردم استقبال کرد.
وی تاکید کرد به نظر می‌رسید در جزایر فالکلند رفراندوم می‌تواند برگزار شود اما در کریمه غیر ممکن است بریتانیا حق تعیین سرنوشت مردم کریمه را رد می‌کند این هم یک نمونه دیگری از سیاست "استاندارد‌های دوگانه" رسمی لندن است.
پل کریمه طولانی ترین پل در روسیه است، طول آن 19 کیلومتر است به تاریخ 15 ماه می سال جاری، پل کریمه طی مراسم ویژه با اشتراک ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و انجنیرانی که این پل را ساخته اند، افتتاح شد. استفاده از این پل برای عبور موترها که به ماه دسمبر سال 2018 پلان شده بود، در نتیجه تلاش‌های انجنیران و ختم کارهای ساختمانی آن قبل از زمان پلانگذاری‌شده، به تاریخ 16 ماه می سال جاری آغاز می‌شود. حرکت ریل ها بر روی آن تا پایان سال 2019 صورت خواهد گرفت.

مرتبط:

بانوي 32 ساله روسی عرض کانال مانش(کانال میان انگلستان وفرانسه)را شنا کرد
پل کریمه، طولانی‌ترین پل روسیه چگونه ساخته شده است؟
افتتاح پل کریمه با «کاماز»رانی پوتین + ویدیو
یک مقام در سر پل دو همسرش را سر برید
روسیه در صدد ساخت "پل دوستی" با کوریای شمالی
پل کریمه شش ماه پیش از تاریخ تعین شده باز می شود
دست کم ۱۴ کشته در حادثه سقوط سرویس از پل در هند
فروریختن پل پیاده رو در میامی + عکس و ویدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک