10:40 24 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

جنگنده‌های اسرائیل سلسله حملاتی را به مناطقی در نوار غزه صورت دادند و پایگاه‌های مقاومت در این منطقه را بمباران کردند.

به گزارش اسپوتنیک، منابع فلسطینی در نوار غزه اعلام کردند که اسرائیل بامداد امروز- یکشنبه- مناطقی در نوار غزه را هدف جنگنده‌های خود قرار داد.


این منابع تصریح کردند، جنگنده‌های اسرائیلی در نخستین حمله امروز خود یکی از مواضع «گردان‌های عزالدین قسام»- شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی(حماس)- را در رفح بمباران کردند و در حمله‌ای دیگر، یکی از مواضع حماس در مرکز نوار غزه بمباران شد.
از سوی دیگر، ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنگنده‌های این کشور اهداف نظامی متعلق به جنبش حماس در نوار غزه را بمباران کردند.
ارتش اسرائیل ادعا کرد که حملات امروز به نوار غزه در واکنش به نفوذ گروهی از معترضان فلسطینی، از نوار غزه به اراضی اشغالی و آتش زدن یک کمین‌گاه تک‌تیراندازان اسرائیلی در روز شنبه بوده است.
تاکنون گزارش‌هایی درباره تلفات احتمالی این حملات منتشر نشده است.
طبق اعلام وزارت صحت عامه در نوار غزه، از 30 ماه مارچ گذشته دست‌کم 116 فلسطینی در جریان راهپیمایی در امتداد مرزهای نوار غزه به ضرب گلوله نظامیان اسرائیل به شهادت رسیدند.
اوج تظاهرات در امتداد سرحدهای نوار غزه با اراضی اشغالی در 14 ماه می بود که در جریان تظاهرات ده‌ها هزار نفری فلسطینیان، که در اعتراض به انتقال سفارت امریکا از تل‌آویو به قدس برگزار شد، 61 فلسطینی به شهادت رسیدند.

مرتبط:

امریکا از حملات هوائی اسرائیل بر سوریه حمایت کرد
حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه
اسرائیل کشور تروریستی است
حزب الله اسرائیل را تهدید کرد
اسرائیل نوار غزه را بمبارد کرد
ترس اسرائیل از فلسطینی ها
حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه
اخطار ایران به اسرائیل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر