07:26 19 نوامبر 2019
واکنش پنتاگون به اتهامات چین در خصوص نقض مرز های دریایی

واکنش پنتاگون به اتهامات وارده از سوی چین

CC0
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع چین گزارش داد، که کشتی نیروی دریایی ایالات متحده امریکا به طور غیرقانونی وارد آبهای دریایی جنوب چین شده است.

به گزارش اسپوتنیک، کریستوفر لوگان، سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون، گفت: کشتی های نیرو دریایی ایالات متحده در دریای جنوب چین در چارچوب قوانین بین المللی در زمینه رفت آمد کشتی های جنگی فعالیت می کنند.
پیش از این، وزارت دفاع چین، ایالات متحده امریکا را پس از آنکه یک فروند کشتی جنگی Higgins و کشتی هدایت کننده راکت ها Antietam روز یک شنبه، 12 میل وارد آبهای مورد مناقشه شد، به نقض مرز های بحری متهم نمود.
پکن، این اقدام ایالات متحده رانقض آشکار حاکمیت ملی کشور و نقض حقوق بین الملل توصیف نمود و در پاسخ، با ارسال جنگنده های خود به منطقه مورد مناقشه، نیروی دریایی ایالات متحده امریکا را هشدار داد.
لوگان گفت، نیروهای امریکایی روزانه در منطقه آسیا-اقیانوس آرام از جمله دریای جنوب چین، فعالیت می کنند. وی خاطر نشان ساخت که، تمام این اقدامات مطابق با قوانین بین المللی انجام می شود و نشان می دهد که ایالات متحده، هر جا که قانون برایش مجاز دانسته، می تواند شنا، پرواز و فعالیت کند.  


به گفته وی، جزئیات اقدامات نیروی دریایی امریکا در گزارش سالانه کشتی رانی، مطابق با اصول آزادی حمل و نقل دریایی افشا خواهد شد.
جزایر پاراسل — بخشی از قلمرو مورد مناقشه در دریای چین جنوبی است. چین و برخی از کشورهای آسیایی در اقیانوس آرام درباره مالکیت مرزهای دریای باهم اختلاف نظر دارند.
در همین حال امریکا ادعا می کند، که چین در حال ساخت جزایر مصنوعی در دریای چین جنوبی است و آنها را برای اهداف نظامی می سازد. چین این اتهام های امریکا را رد و هرگونه فعالیت و ساخت زیرساخت ها در این منطقه را حق مطلق اش می داند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر