23:17 15 جولای 2019

ایجاد پایگاه نظامی امریکا در پولند برای جلوگیری از « تجاوز روسیه»

© AP Photo / Czarek Sokolowski
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

پولند برای ایالات متحده امریکا پیشنهاد نموده است تا پایگاه نظامی ویژه را جهت جلوگیری از " تجاوز روسیه" در کشورایجاد کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه محلی Onet ، پولندآماده است تا 1.5-2 میلیارد دالررا برای استقرار بخش زرهی — پایگاه نظامی ایالات متحده در قلمرو خود اختصاص دهد. به گفته وارسا، این اقدام می تواند از، "تجاوز بیش از حد روسیه" جلوگیری نماید.
در یادداشت گفته می شود که، که حضور نظامی ارتش ایالات متحده درپولند نه تنها امنیت این کشور را تضمین می کند، بلکه این امر می تواند مطابق با دکترین دفاع ملی ایالات متحده، که "روسیه را تهدید اصلی برای کشور و جهان می داند"، صورت گیرد.  


این پیشنهاد وارسا به دولت امریکا و مراکز تحلیلی معتبر منتقل شد. در سند تصریح گردیده که پولند بخش های از زیر ساخت های خود را برای استفاده در اختیار ارتش امریکا قرار خواهد داد.
در اواخر ماه اپریل، جیمز ماتیس، وزیر دفاع امریکا، اعلام کرد که رهبری ایالات متحده برای مذاکرات در مورد ساختن پایگاه نظامی گسترش حضور و افزایش تعداد پرسنل نظامی در پولندآماده است. در سال های اخیر، وارسا بارها ابراز امیدواری کرده است که نیروهای امریکایی در کشور افزایش یابد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر