08:13 26 جون 2019
واکنش وزارت دفاع روسیه به خبر رهگیری جنگنده‌های اسرائیلی

واکنش وزارت دفاع روسیه به خبر رهگیری جنگنده‌های اسرائیلی

© Sputnik / Natalia Seliverstova
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

قبل از این رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده بودند که جنگنده‌های سو – ۳۴ روسی دو جنگنده اف – ۱۶ اسرائیلی را رهگیری نموده اند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه با نشر یک خبرنامه، اطلاعات درمورد رهگیری دو جنگنده اف — ۱۶ اسرائیلی توسط جنگنده‌های سو — ۳۴ روسی در آسمان لیبیا را رد نموده است.

در خبرنامه آمده است: "اطلاعاتی که توسط یکی از نشریه‌های خبری اسرائیلی درمورد رهگیری دو جنگنده اف — ۱۶ اسرائیلی توسط جنگنده‌های سو — ۳۴ روسی در حریم هوایی لیبیا — یک بی‌معنا و مزخرف است".

وزارت دفاع روسیه خاطر نشان ساخته است که "بمب‌افکن‌های چندمنظوره سو — ۳۴ که در ترکیب گروه هوایی روسی در سوریه مستقر اند، برای پروازهای رهگیری اهداف هوایی استفاده نمی‌شوند و در حریم هوایی لیبیا عملیات انجام نمی‌دهند".

قبل از این، سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه اعلام نموده بود که در نتیجه عملیات‌های هوایی در سوریه، ده‌ها نوع طیاره‌ها و هلیکوپترهای روسی مدرنیزه خواهند شد.

قبل از یک ویدیو که گویا مربوط این رویداد می‌شد در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده بود. در این ویدیو یک فروند جنگنده سو — ۳۴ روسی و یک جنگنده نامشخص دیگر دیده می‌شود.

مرتبط:

رهگیری جنگنده‌های اسرائیلی توسط جنگنده‌های سو – ۳۴ روسی
رهگیری " هواپیمای بدون سرنشین ایران" توسط اسرائیل
چرا مجتمع های S-300 دافع هوای روسیه باید باعث نگرانی اسرائیل گردند؟
روسیه در صورت حمله ایران به اسرائیل از کدام کشور پشتیبانی خواهد کرد؟
امیدواری اسرائیل به میانجیگری روسیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر