04:22 27 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در گفتگویی تلفنی با مایک پامپئو، همتای امریکایی خود وضعیت سوریه و اوکراین را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که این تماس تلفنی از سوی طرف امریکایی انجام شده است.


در این بیانیه عنوان شده است که وزرای خارجه دو کشور در گفتگوی تلفنی خود بر سر لزوم همکاری برای فائق آمدن بر اختلافات موجود — همانگونه که در گفتگوی تلفنی ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ تعیین شده بود — از طریق گفتگوی حرفه‌ای و در راستای عادی‌سازی فضای تعامل روسیه و امریکا موافقت کردند.
این اولین گفتگوی تلفنی وزرای خارجه دو کشور روسیه و امریکا از زمان روی کار آمدن پامپئو است.
پیشتر فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه از دیدار آتی فرستادگان سه کشور روسیه، امریکا و اردن در شهر امان برای بررسی وضعیت منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه خبر داده بود.
تحقیقات در مورد دخالت محرمانه روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا و همچنان ادعاهای که آیا دونالد ترامپ با روسیه کدام ارتباط دارد این همه ادعا ها هم از طرف کرملین و هم از طرف کاخ سفید رد شده است این تحقیقات توسط دادستان ویژه مستقل رابر مولر و همچنان در کنگره امریکا انجام می‌شود.دیمیتری پزکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه متهم شدن روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست جمهور امریکا "کاملاً بی اساس" خواند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر