08:51 07 دسمبر 2019
ناتواستقبال ناتو از نقش ازبکستان در ثبات افغانستان

استقبال ناتو از نقش ازبکستان در ثبات افغانستان

© Flickr / Medien Bundeswehr
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نقش ازبکستان را در ثبات منطقه و افغانستان مهم خواند و بر اهمیت نقش این کشور در حل مشکلات افغانستان، تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جیمز آپاتورای، نماینده ویژه دبیرکل ناتو در امور قفقاز و آسیای میانه میگوید که ناتو از نقش مهم ازبکستان در همکاری های منطقه ای و حل و فصل مسالمت آمیز مشکلات افغانستان استقبال میکند و آنرا با اهمیت میداند. 

جیمز آپاتورای: «ناتو با توجه بسیار زیاد از اصلاحات آغاز شده توسط شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان به منظور تقویت همکاری منطقه ای نظارت میکند. ما شاهد تغییرات مثبت در همه جهات، به ویژه در راستای بهبود روابط با همسایگان هستیم.علاوه بر این، ازبکستان در مسئله حل و فصل صلح آمیز مشکلات افغانستان فعال تر از پیش نقش بازی میکند. و ما از نقش این کشور در حل مشکلات افغانستان، استقبال میکنیم.»

به گفته او، ناتو آسیای مرکزی را به عنوان منطقه مهم استراتیژیک حساب میکند. 

قابل یادآوری است، ۲۷ مارچ سال روان کنفرانس بین المللی صلح افغانستان در شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان برگزار شد. در پایان نشست تاشکند شرکت کننده گان این نشست روی یک اعلامیه ۲۵ ماده یی به توافق رسیدند. اعلامیه‌یی که دیدگاه ها در آن، روی موضوعاتی چون صلح، مبارزه با هراس افگنی و مواد مخدر و همکاری‌های اقتصادی منطقه یی بسیج شده اند.

مرتبط:

امریکا و ناتو بدون همکاری روسیه در افغانستان دستاوردی نخواهد داشت
سرباز ناتو با کلاشنیکوف روسی + عکس
ناتو برای دفاع از "حمله روسیه" گروه سی‌هزار نفری ایجاد می‌کند
کابوس شب ناتو: روسیه وارد دفاع اتلانتیک شمالی شده می تواند
خواست ناتو از کلمبیا برای کمک در ختم جنگ افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر