16:07 19 جون 2019
مرکل: بدون روسیه حل مسأله سوریه و اوکراین ممکن نیست

مرکل: بدون روسیه حل مسأله سوریه و اوکراین ممکن نیست

© Sputnik / Sergey Guneev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

صدراعظم آلمان در مصاحبه‌ای اذعان کرد کشور‌های غربی برای حل مسئله اوکراین و بحران سوریه به روسیه نیاز دارند.

به گزارش اسپوتنیک، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز یکشنبه در گفتگویی با شبکه تلویزیون دولتی‌ ای‌ آر دی (ARD)درباره پیشنهاد ترامپ برای بازگشت روسیه به گروه هفت تاکید کرد غرب برای حل بحران اوکراین و سوریه به روسیه نیاز دارد، اما برای بازگشتن مسکو به جمع اعضای گروه هفت باید توافق نامه مینسک اجرا شود. صدراعظم آلمان تصریح کرد: "ما برای مذاکرات در مورد خلع سلاح و نیز اوکراین به روسیه نیاز داریم، همچنین به روسیه برای تصمیم‌گیری سیاسی در مورد سوریه نیاز است."
صدراعظم آلمان به نقش مهم روسیه در حل بحران نظامی در سوریه و اوکراین و نیز در زمینه خلع سلاح اذعان کرد. 


وی همچنین افزود برای تحقق این اهداف وی شخصا با روسیه مذاکره می کند. مرکل افزود: «می توانم تصور کنم که روسیه (به جمع گروه هفت) بازگشته است، اما پیش از آن، ما باید در اجرای توافقنامه های مینسک پیشرفت کنیم
از سوی دیگر، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ضمن ابراز تاسف از تصمیم ترامپ به لغو ناگهانی حمایت خود از بیانیه گروه هفت گفت اروپا علیه تعرفه های امریکا بر فولاد و آلومینیوم اقدامات متقابلی اجرا خواهد کرد.
وی گفت اتحادیه اروپا مثل کانادا در حال آماده سازی اقدامات متقابلی علیه تعرفه های امریکا بر فولاد و آلومینیوم می باشد.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرد تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا برای پس گرفتن حمایت خود از بیانیه پایانی نشست سران گروه هفت با نوشتن یک توییت، تجربه ای "تامل برانگیز و اندکی دلسرد کننده" بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر