آمادگی داعش برای حمله به بغداد

آمادگی داعش برای حمله به بغداد

© Flickr/ Global Panorama
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

گروه تروریستی داعش در اطراف کرکوک و سامرا جا به جا شده و طرحی را برای حمله به بغداد آماده می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، باقر جبر الزبیدی وزیر داخله پیشین عراق و عضو برجسته کادر رهبری مجلس اعلای اسلامی این کشور در صفحه شخصی فیسبوکش نوشت: پیشتر در سال 2013 نسبت به سقوط موصل و الانبار هشدار داده بودم و در سال 2012 هم گفتم که جنگ به پشت دیوارهای بغداد خواهد رسید و هر دو هشدار به وقوع پیوست.

وی افزود: امروز داعش به کمک پشتیبانانش درحال بهره برداری از اوضاع سیاسی و انتخاباتی کشور است و به اطراف سامرا و کرکوک نفوذ کرده و روزانه عملیات انجام می دهد، و پولیس فدرال و الحشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) نیز درحال مقابله با آنها هستند.

الزبیدی گفت: داعش هم اکنون بشکل شبانه روزی در حال فعالیت برای انتقال افراد خود از شرق فرات در سوریه به سمت مناطق نزدیک به کرکوک و اطراف سامرا است تا بغداد را مورد هدف قرار دهد.

با وجود اعلام پایان نظامی داعش در عراق اوایل ماه قوس سال گذشته، عملیات تروریست های تکفیری در نقاط مختلف این کشور بویژه اطراف بغداد، کرکوک در شمال، و نیز غرب کشور همچنان بطور پراکنده ادامه دارد.

یادآوری می کنیم، که بروز اختلافات شدید سیاسی میان سران احزاب و گروههای عراقی در پی اعلام نتایج چهارمین دوره انتخابات پارلمانی (22 ثور) بیم ورود دوباره این کشور به بی ثباتی و فرصت یابی تروریست ها برای بازیابی خود و انجام حملات جدید را در میان ناظران ایجاد کرده است.    

مرتبط:

دستگیری رهبر با نفوذ داعش در عراق
حمله شعیه های عراق بر داعش در سوریه
ائتلاف به رهبری امریکا مرگ 855 تن غیر نظامی را هنگام عملیات ضد داعش در عراق و سوریه تائید کرد
کشف یک جنایت هولناک دیگر داعش در عراق + عکس
عطامحمد نور: داعش دیروز عراق و سوریه امروز در شمال افغانستان می‌جنگد
به دام افتادن همسرانِ فرماندهان ارشد داعش در عراق
نخست وزیر عراق: جنگ در برابر داعش پایان یافت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر