تمایل کیم جونگ اون به دیدار با نخست‌وزیر جاپان

تمایل کیم جونگ اون به دیدار با نخست‌وزیر جاپان

© AP Photo / Evan Vucci
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی برای دیدار با نخست‌وزیر جاپان و گفت‌وگو با وی ابراز تمایل کرده است. رهبر کوریای شمالی این سخن را در دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در 12 جون در سنگاپور ابراز کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه The Sankei Shimbun، کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، ابراز تمایل خود را برای دیدار با شینزوآبه، نخست‌وزیر جاپان، در دیدار تاریخی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، در 12 جون در سنگاپور ابراز کرد، اما محتوا این گفت‌وگو تنها در حال حاضر آشکار شده است.


همانطور که این روزنامه (The Sankei Shimbun) گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا روز سه شنبه به کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی گفت: "در صورت خلع سلاح کامل هسته‌ای، تحریم‌ها علیه کوریای شمال لغو خواهد شد، اما در صورت که کوریای شمالی خواستار کمک‌های اقتصادی کامل باشد، باید با جاپان مذاکره کند،وی افزود که بدون حل مشکل شهروندان ربوده شده جاپان توسط کوریای شمالی، نخست‌وزیر جاپان نمی‌تواند کمک کند".
کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، در پاسخ به گفته‌های رئیس جمهور امریکا، ابراز تمایل به ملاقات با شینزوآبه، نخست‌وزیر جاپان کرد و گفته است که بحث در مورد مشکلات موجود بین دو کشور را بررسی خواهد کرد.
رسانه‌ها در روز پنجشنبه گزارش دادند که نشست رهبران جاپان و کوریای شمالی در ماه مارچ در حاشیه‌ای انجمن اقتصاد شرقی در ولادیوستوک برگزار می‌شود. همچنان اطلاعات مربوط به سفر نخست‌وزیر جاپان به پیونگ یانگ در ماه اگست وجود داشت.

قابل یادآوریست که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی به تاریخ 12 جون سال جاری در سنگاپور دیدار کرد. رئیس جمهور امریکا در حضور خبرنگاران از دیدار با رهبر کوریای شمالی ابراز خرسندی کرد.
بسیاری از تحلیلگران، این دیدار را به ویژه با توجه به هسته‌ای شدن کوریای شمالی، یک پیروزی بزرگ برای این کشور و مذاکره آن با امریکا را نیز "مذاکره‌ای از موضع قدرت" می‌دانند.

مرتبط:

ویدیوی که ترامپ به کیم جونگ اون نشان داد + ویدیو
ترامپ: من و کیم جونگ اون به یکدیگر اعتماد داریم
دیدار تاریخی ترامپ و کیم جونگ اون در سنگاپور
افشای جزئیات سند امضا شده بین ترامپ و کیم جونگ اون + عکس
کیم جونگ اون با قلم ترامپ سند نهایی را امضا نکرد
بیست میلیون دالر هزینه نشست دونالد ترامپ و کیم جونگ اون
غذای کیم جونگ اون در نشست سران امریکا و کوریای شمالی
تمایل بشار اسد به دیدار با کیم جونگ اون
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر