15:53 02 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه امریکا گفت که کوریای شمالی تا زمانی که خلع سلاح کامل هسته‌ای را به نمایش نگذارد هیچ تخفیفی در تحریم‌هایش داده نخواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالا متحده امریکا در حال حاضر در سئول، پایتخت کوریای جنوبی، به سر می‌برد، در یک نشست خبری مشترک با همتایان خود از کوریای جنوبی و جاپان این سخن را بیان کرد.


پیشتر رسانه‌های کوریای ‌شمالی گفته بودند که رهبران کوریای شمالی و امریکا توافق کرده‌اند روند خلع سلاح هسته‌ای این کشور و برداشتن تحریم‌ها گام به گام انجام شود.
روز سه‌شنبه 12 ماه جون سال جاری کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا با هم دیدار کردند و بیانیه‌ای بعد از دیدارشان امضا کردند که از جمله در آن به صورت مبهم از روابط بهتر در آینده و گام برداشتن به سوی خلع سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کوریای صحبت شده بود.
اما آن بیانیه مشخص نکرده بود که در چه زمانی قرار است چنین اتفاقی بیافتد و چگونه.
وزیر امور خارجه امریکا در سئول اعلام کرده بود که انتظار امریکا این است که کوریای شمالی تا سال 2020 خلع سلاح هسته‌ای را تمام کند.
هرچند دونالد ترامپ سعی می‌کند مردم امریکا را متقاعد کند که دیگر خطر یک جنگ هسته‌ای جهان را تهدید نمی‌کند، اما ناظران می‌گویند کوریای شمالی هنوز تعهدی نداده که بتوان از آن چنین چیزی را استنباط کرد.
قابل یادآوریست که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی به تاریخ 12 جون سال جاری در سنگاپور دیدار کرد. رئیس جمهور امریکا در حضور خبرنگاران از دیدار با رهبر کوریای شمالی ابراز خرسندی کرد.
بسیاری از تحلیلگران، این دیدار را به ویژه با توجه به هسته‌ای شدن کوریای شمالی، یک پیروزی بزرگ برای این کشور و مذاکوریای آن با امریکا را نیز "مذاکوریای ‌ای از موضع قدرت" می‌دانند.

مرتبط:

شرایط سخت امریکا به کوریا شمالی
تنش بین امریکا و کوریا شمالی
کار شناس نظامی : ایالات متحده امریکا و کوریا شمالی آماده گی ها برای اقدام نظامی را آغاز کرده اند
کوریای شمالی از امریکا خواستار منحل فرماندهی سازمان ملل در شبه جزیره کوریا شد
استقبال ناتو از دیدار سران امریکا و کوریای شمالی
امضای نخستین سند تاریخی امریکا و کوریای شمالی + ویدئو
دیدار تاریخی ترامپ و رهبر کوریای شمالی برگزار شد + ویدئو، عکس
آمادگی امریکا برای دادن تضمین امنیتی به کوریای شمالی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر