جنگ افزار های هسته ای ایالات متحده بی فایده است

جنگ افزار های هسته ای ایالات متحده بی فایده است

© AFP 2019 /
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

دانشمندان دانشگاه میشیگان دریافتند که استفاده از جنگ افزار های هسته ای امریکا منجر به مرگ ده ها میلیون امریکایی خواهند شد، حتی اگر دشمن به حمله های امریکا پاسخ ندهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  Science Alert، دانشمندان دانشگاه میشیگان دریافتند که استفاده از جنگ افزار های هسته ای امریکا منجر به مرگ ده ها میلیون امریکایی خواهند شد، حتی اگر دشمن به حمله های امریکا پاسخ ندهد. حتی در خوشبینانه ترین حالت که امریکا همه طرف های مقابل اش را نابود کند، زمستان هسته ای جهانی آسیب قابل توجهی به کل بشریت از جمله ساکنان ایالات متحده امریکا خواهد زد.

دکترین تخریب جنگ افزار های کشتار جمعی بین دو کشور دارای بیشترین جنگ افزار هسته ای باید منجر به کامل نابودی آن شود.

با وجود ظاهری این جنگ افزارها که از حفاظت مطمئینی برخوردار است، اما با این وجود هم گروه های تروریستی در صدد دریافت این جنگ افزارها می باشند.

با این حال، محققان به این نتیجه رسیده اند که با وجود استفاده نکردن و نگهبانی از آن مسئله دیگری که این جنگ افزارها را تهدید می کند، عبارت از زلزله زیست محیطی است و برای جهان پیامد بدی دارد. و دیگر این که اگر امریکا از این جنگ افزار استفاده کند سبب زمستان هسته ای می شود که گرسنگی جهانی ومرگ و میر صدها میلیون نفر را که حتی کشورهایی شان در جنگ شرکت نکرده باشند، می شود.

به گفته این دانشمندان، اگر ایالات متحده امریکا از هفت هزار کلاهک هسته ای اش را استفاده کند، تا 5 میلیون امریکایی گرسنه خواهند ماند.

با این حال محققان خاطر نشان می کنند که این برآوردها محافظه کارانه هستند، یعنی عواقب استفاده از جنگ افزار هسته ای توسط امریکا بسیار جدی تر از آن چه که آنها حدس می زنند خواهند بود.     

مرتبط:

امریکا در یونان سلاح هسته ای را مستقر کرد
آمادگی کیم جونگ اون برای امتناع از سلاح هسته ای
استفاده سلاح های هسته ای بخاطر از بین بردن شهاب سنگ ها
استقرار هواپیماهاى امریکایی قادر به حمل سلاح هسته ای در سراسر جهان
چی زمانی امریکا به سلاح هسته ای دست خواهد برد؟
اعتراف پنتاگون به موثریت سلاح هسته ای روسیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر