05:39 27 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اتحادیه اورپا با صدور بیانیه‎‌‌ای از تصمیم و پشنهاد مقامات افغانستان به طالبان برای ادامه دادن آتش‌بس و شروع مذاکرات صلح استقبال کرده و مقابل را به پیوستن به این پیشنهاد دعودت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از تصمیم و پشنهاد دولت افغانستان به *طالبان برای روند ادامه آتش‌بس و شروع مذاکرات صلح استقبال کرده و این گروه را برای پیوستن به پشنهاد که دولت افغانستان داده است دعوت کرده است.
موگرینی گفت: "از اعلام ادامه آتش‌بس دولت افغانستان حمایت می‌کنیم و از گروه *طالبان می‌خواهیم که به آن بپیوندد، آتش‌بس از سوی دولت وحدت ملی افغانستان و اشرف غنی، رئیس‌جمهور این کشور گام مثبتی در مسیر صلح است این تصمیم نشان‌دهنده جدیت کابل در تلاش برای دستیابی به راه‌حل پایان درگیری از راه مذاکره است. از طالبان می‌خواهم تا با محلق شدن به روند ادامه آتش‌بس، سلاح‌های خود را به زمین گذاشته و به مذکره سازنده در راستای یافتن راه‌حلی صلح‌آمیز محلق شود.

پیش از این اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد که از روز 27 ماه رمضان تا پنجم عید به طور یک‌طرفه با طالبان وارد آتش‌بس شد.
امروز شبنه 26 جوزا سال 1397 مطابق به 16 جون سال 2018 ، اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان آتش‌بس یک‌طرفه با طالبان را بدون تعین زمان تمدید کرد.

*طالبان- یک گروه تروریستی با تصمیم محکمه عالی فدرال روسیه شناخته شده است.

 

 

مرتبط:

اشرف غنی خواهان ادامه آتش بس با طالبان شد
رسیدن طالبان به کابل در روز دوم آتش بس
اشرف غنی خواهان ادامه آتش بس با طالبان است
واکنش "عطا محمد نور" به آتش بس موقت دولت و طالبان
مولانا سمیع الحق: آتش بس میان حکومت افغانستان و طالبان موثر نیست
اعلام آتش بس از سوی طالبان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر