03:54 27 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده وسائل لازم دفاع در برابر راکت های بالستیک بین قاره ای دشمنان بالقوه را ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از the National Interest، این مطلب را جنرال جان هایتن، رئیس مرکز فرماندهی راهبردی پنتاگون، بیان داشته است.
به عقیده هایتن، ایالات متحده باید سیستم مبارزه با راکت های روسی و چینی را طرح و تولید نماید.
او خاطر نشان کرد که دشمنان بالقوه به طور قابل توجهی موفق به ساخت سلاح ، با در نظرداشت ویژگی های سیستم دفاع راکتی امریکا شده اند.
هایتن اعلام کرد: "تعداد راکت ها و توانایی های قابل توجه آنها همچنان در حال رشد است، زیرا که بسیاری از کشورها راکت های بیشتر خریداری می کنند و بدین وسیله ظرفیت فنی خود را به طور خاص در مقابله با سیستم دفاع راکتی ایالات متحده افزایش می‌دهند".
جنرال به طور کلی معتقد است که خطر راکت های مدرن بسیار زیاد است و تلاش ها برای نابودی آنها دیگر کافی نیست.
او خاطر نشان کرد که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، هیچ کس با ایالات متحده نمی توانست مقابله کند، اما امروز واشنگتن نباید از افزایش قدرت نظامی کشورهای دیگر چشم پوشی کند.
هایتن برعلاوه می گوید: "ما نمی توانیم صرفا در ساخت دفاع راکتی سرمایه گذاری فعال کنیم"، ما باید همه ستون های خود را تقویت و یکپارچه کنیم، از جمله توانایی نابود کردن راکت های دشمن را نه باید از یاد برد".


نویسنده این مقاله اشاره می کند که در حال حاضر پنتاگون قادر است تا دستاوردهای نظامی خود را پیش از آن که مورد حملات راکت های بالستیک بین قاره قرار بگیرد، نشان دهد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر