17:56 20 جولای 2019
تمدید تحریم های اتحادیه اروپا در برابر روسیه

تمدید تحریم های اتحادیه اروپا در برابر روسیه

© Sputnik / Vladimir Sergeev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رهبران اتحادیه اروپا در نشست شان در بروکسل درباره تمدید مدت اعتبار تحریم ها در برابر روسیه برای 6 ماه دیگر به توافق رسیدند.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع در ساختارهای اتحادیه اروپا اعلام کرد، که رهبران اتحادیه اروپا در نشست شان در بروکسل درباره تمدید مدت اعتبار تحریم ها در برابر روسیه برای 6 ماه دیگر به توافق رسیدند.

سران اتحادیه اروپا پس از بحث کوتاهی درباره موضوع روسیه، اکراین و توافقنامه های مینسک چنین تصمیم را گرفتند.

اعمال تحریم
پیوندهای روسیه و غرب به خاطر اوضاع در اکراین و بر سر کریمه تیره شده است.
مسکو بارها اعلام کرده که طرف درگیری در اکراین و عضو توافقنامه های مینسک نیست، اما با این حال اتحادیه اروپا و امریکا تحریم هایی را در برابر روسیه اعمال کرده و مسکو نیز محدودیت های متقابلی در پیوند با کالا های ساخت کشورهای غربی برقرار نموده است.
در این میان اخیرا سیاستمداران غربی از جمله در ایتالیا و اسلواکی هر چه بیشتر از ضرورت لغو تحریم ها در برابر روسیه سخن می گویند.

بنابر این، در این هفته جوزپه کونته یکی از منتقدان تحریم ها در برابر روسیه چنین گفت: تحریم ها نباید به صورت اتوماتیک تمدید شوند.

او همچنین گفت: اقدام ها محدود-یک وسیله است نه یک هدف.  

در همین حال، پیتر پلگرینی نخست وزیر اسلواکی تحریم های اروپا در برابر روسیه را بی معنی نامید.

او افزود: پیوندهای سیاسی و اقتصادی بین مسکو و بروکسل بدتر شده، برخی از شرکت ها بازارهای شان ار به دلیل نبود فرصت بازرگانی با روسیه از دست داده اند. محدودیت ها تنها به اتحادیه اروپا آسیب می رساند. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر