13:47 02 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ایگور آشوربیلی،‌ دانشمند و میلیاردر روس، طی مراسمی در قصر هوفبرگ اتریش و با حضور مهمانان بیش از 40 کشور جهان به مثابه نخستین رهبر رسمی ملت فضایی آزگاردیا رسما آغاز به کار کرد.

آزگاردیا که داری پرچم، سرود ملی و قانون اساسی است و نخستین ماهواره خود را که آزگاردیای 1 نام داشت سال گذشته راهی جو زمین کرد.رهبر نخستین کشور فضایی جهان رسما آغاز به کار کرد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یورونیوز فارسی، دکتر آشوربیلی پس از ادای سوگند رهبری اعلام کرد در 25 سال آینده آزگاردیا استیشن های فضایی قابل سکونت در فضا و نیز روی سطح ماه خواهد داشت. به گفته وی این استیشن‌ها مجهز به دستگاه جاذبه مصنوعی و نیز دستگاه حفاظت در برابر تشعشعات کیهانی هستند که اقامت دائمی انسان را در فضا مهیا خواهد کرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت نخستین کابینه آزگاردیا به زودی رسماَ تشکیل می‌شود و در کنار آن این کشور فضایی از دفتر محکمه عمومی، دفتر ملی امور مالی و شورای عالی فضا نیز برخوردار خواهد بود.
بانک ملی آزگاردیا که واحد پولی آن الکترونیکی خواهد بود تا پایان امسال شروع به فعالیت خواهد کرد. رهبر این کشور فضایی خود‌خوانده که دفتر فعلی آن در وین اتریش قرار دارد ابراز امیدواری کرد که این کشور چیزی حدود 2 فیصد از جمعیت جهان یعنی حدود 150 میلیون تن عضو و ساکن را در خود جای خواهد داد.شهروندی کشور فضایی آزگاردیا که پروژه تشکیل آن از سال 2016 شروع شد برای عموم آزاد است و بسیاری از اعضای کنونی این ملت فضایی را دانشمندان، فضانوردان، سیاستمداران و علاقمندان به فضا تشکیل می‌دهند.
آزگاردیا که بیش از 200000 شهروند دارد، امیدوار است در آینده عضو سازمان ملل کردد.
برای نمونه رئیس پارلمان کنونی آزگاردیا لمبیت اوپیک نماینده سابق مجلس اهل ولز است و رئیس دیوان عالی آن ژائو یون، رئيس کنونی انستیتوت حقوق دانشگاه هنگ کنگ میباشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر