22:47 15 جولای 2019
اتحادیه اورپا بدون امریکا یک اتحادیه نظامی ایجاد می‌کند

اتحادیه اروپا بدون امریکا یک اتحادیه نظامی ایجاد می‌کند

© Sputnik / Alexey Vitvitsky
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

جواب دندان شکن به ترامپ، کشور‌های عضو اتحادیه اروپا برای نخستین بار به رهبری آلمان و فرانسه روی همکاری دائمی نظامی تصمیم گرفته اند واحدهای واکنش سریع نظامی و یک اتحادیه واقعی دفاعی ایجاد کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Focus-onlin، پیش از نشست سران سازمان ناتو که قرار است در روز 11 جولای در بروکسل برگزار شود نه کشور‌های عضو اتحادیه اروپا به رهبری کشور آلمان و فرانسه تصمیم گرفته اند که بدون ایالات متحده امریکا، یک واحد واکنش سریع نظامی و یک اتحادیه واقعی نظامی دفاعی ایجاد کنند.


این نشریه اشاره می‌کند که برلین و پاریس تصمیم گرفته اند که به رئیس جمهور ایالات متحده امریکا "جواب دندان شکن" بدهند به دلیل این که تکیه و متکی بودن بر ایالات متحده امریکا در زمان این رئیس‌جمهور (دونالد ترامپ) امکان پذیر نیست.
هدف ایجاد اتحادیه واقعی دفاعی و یا اتحادیه نظامی جدید اتحادیه اروپا، ایجاد همکاری نزدیک‌تر بین این اتحادیه بوده تا بتواند این اتحادیه نظامی سریع‌تر در شرایط بحرانی جواب‌گو باشد.
در این مقاله همچنان اشاره شده است که بریتانیا نیز پس از Brexit، در این اتحادیه نظامی شرکت خواهد کرد. پیش از این، لندن با یکپارچگی اروپا در سیاست امنیتی خارج از ناتو مخالفت کرده بود.

یادآوری می‌کنیم که نشست سران سازمان ناتو به تاریخ 11 جولای در بروکسل برگزار خواهد شد.

مرتبط:

ترکیه 3 میلیارد یورو از اتحادیه اروپا دریافت خواهد کرد
ترامپ از ماکرون خواست تا اتحادیه اروپا را ترک کند
تمدید تحریم های اتحادیه اروپا در برابر روسیه
احتمال تمدید تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه
اتحادیه اروپا را فروپاشی تهدید می کند
پاسخ متقابل اتحادیه اروپا به وضع تعرفه های گمرکی از سوی امریکا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر