22:49 18 جنوری 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

روزنامه نیویورک تایمزدر گزارشی نوشت که رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا اوایل سال جاری میلادی در تماس تلفنی با رئیس‌جمهوری روسیه برخی از مشاوران خودش را "افراد احمق" خطاب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، با استناد از یک منبع مطلع درباره جزئیات تماس تلفنی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ماه مارچ نوشته است، رئیس‌جمهوری روسیه با ناراحتی تاکید کرده بود، برخی از مقام‌های کاخ سفید برای انجام نشدن این مکالمه تلفنی تلاش کردند. ترامپ هم در پاسخ گفته: آنها افراد احمقی هستند، نباید به حرف آنها گوش کنید.
این اظهارات در همان تماسی مطرح شد که رئیس جمهور امریکا پیروزی مجدد ولادیمیر پوتین در انتخابات را تبریک گفت. رئیس‌جمهور امریکا بر خلاف نظر مشاوران امنیت ملی‌اش برای تماس تلفنی با پوتین دست به کار شد.
دونالد ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید در اتخاذ موضع علیه پوتین و روسیه تردید کرده و همین امر انتقاداتی را از جانب دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به همراه داشته است. رئیس‌جمهورامریکا همچنین ماه گذشته با بیان اینکه روسیه باید مجددا به گروه هفت کشور صنعتی جهان ملحق شود، جنجال به پا کرد. روسیه سال 2014 پس از الحاق شبه جزیره کریمه اوکراین به خاک خود از ترکیب این گروه خارج شد.
ترامپ دوشنبه آتی با پوتین در هلسینکی، پایتخت فنلاند دیدار می‌کند. این دیدار در پایان سفر یک هفته‌ای ترامپ به اروپا انجام می‌شود که شامل توقف‌هایی در بروکسل برای نشست ناتو و سفر به انگلیس می‌شود. ترامپ اخیرا در گردهمایی مونتانا، نگرانی‌ها درباره دیدارش با پوتین را کم‌اهمیت دانست و تاکید کرد رئیس‌جمهوری روسیه "خوب" است.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر