00:44 07 دسمبر 2019
جواب تند مرکل به ترامپ

جواب تند مرکل به ترامپ

© AFP 2019 / Omer Messinger
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

صدراعظم آلمان در نشست ناتو که در بروکسل برگزار شده است در واکنش به اظهارات ترامپ که مدعی شد برلین "کاملا در کنترل روسیه" قرار دارد پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Reuters، صدراعظم آلمان امروز چهارشنبه در واکنش به اظهارات ترامپ که مدعی شد برلین "کاملا در کنترل روسیه" قرار دارد، خاطراتش جوانی‌اش در آلمان شرقی تحت سلطه شوروی را یادآوری کرد و گفت: آلمان در انتخاب سیاست‌هایش مستقل عمل می‌کند.


سه ساعت پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا شدیداً از واردات گاز روسیه به آلمان و روند کند افزایش بودجه نظامی آلمان انتقاد کرد، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به خبرنگاران گفت: من شخصا تجربه کرده‌ام که چطور یک بخش از آلمان در کنترل اتحاد جماهیر شوروی بود.
مرکل که برای حضور در نشست ناتو وارد بروکسل شده است، تاکید کرد: بسیار خوشحالم که امروز ما با آزادی در کنار یکدیگر متحدیم و جمهوری فدرال آلمان را داریم. به همین دلیل می‌توانیم بگوییم که ما سیاست‌های مستقلی داریم و تصمیمات مستقلی اتخاذ می‌کنیم. این بسیار خوب است خصوصا برای مردم شرق آلمان.
صدراعظم آلمان همچنان از میزان مشارکت کشورش در ائتلاف نظامی ناتو دفاع کرد، ائتلافی که ترامپ می‌گوید بار سنگینی را روی شانه مالیات دهندگان امریکایی گذاشته است. مرکل گفت: آلمان کار زیادی برای ناتو می‌کند.
آنگلا مرکل همچنان تاکید کرد: آلمان دومین تامین کننده بزرگ نیرو است و بزرگترین بخش از قابلیت ارتش ما در اختیار ناتو قرار دارد و تا به امروز ما مشارکت گسترده‌ای در رابطه با افغانستان داشتیم. در این راستا ما همچنان از منافع ایالات متحده دفاع کردیم.

مرتبط:

بهانه جویی مرکل برای افزایش هزینه دفاعی ناتو
بهانه مرکل برای جمع آوری مصارف ناتو
ترامپ به مرکل در نشست G7 شیرینی پرتاب کرد
وزیر داخله آلمان: نمی‌توانم بیشتر از این با مرکل کار کنم
حمایت مرکل از نشست روسیه وامریکا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر