06:42 19 مارچ 2019
سربازان سوریه به سرحدات اسرائیل نزدیک شدند

سربازان سوریه به سرحدات اسرائیل نزدیک شدند

© AFP 2018 / Jalaa Marey
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

اسرائیل حالا در فکر ایجاد منطقه حائل در ارتفاعات جولان شده است.

به گزارس اسپوتنیک به نقل از سخنان نضال سعید آل السابع تحلیلگر سیاسی اهل لبنان، فعلاً اسرائیل طرحی برای ایجاد منطقه حائل در بلندی های جولان دارد. منطقه حائل منطقه ای در میان دو یا چند ناحیه (گرچه اغلب اوقات میان کشور‌ها) می باشد و با توجه به نقش حائلیت خود باعث جدائی و عدم اتصال آن‌ها می‌شود، مناطق سرحدی و غیرنظامی نمونه مناطق حائل هستند.

وی در این خصوص گفت: "در سال های اخیر، اسرائیل از ستیزه جویان مخالف سوریه حمایت می کند. آنها اقدام به تشکیلاتی در امتداد سرحد با ارتفاعات جولان شده اند. اسرائیلی ها می خواستند منطقه ی حائل ایجاد کنند تا با اردوی جنوب لبنان تماس نگیرند".
اسرائیل برای جذب نمایندگان مخالفین سوریه، آنها را به کنفرانس های مختلف دعوت کرد، جلسات در سفارت آمریکا در اردن برگزار نمود. در نتیجه، برخی از سیاستمداران داخل سوریه به منافع اسرائیل توجه نمودند.
تل آویو حاضر به عقب نشینی از طرح خود نیست، زیرا پیشرفت های ارتش سوریه موجب بررسی مجدد برگشت ارتفاعات جولان میگردد که خط حائل بین این دو کشور میباشد. اعلام گردیده است هر سرباز سوری که داخل منطقه غیر نظامی بین دوکشور گردد، تحت تهدید مرگ قرار خواهد گرفت.
نضال السابع تحلیلگر لبنانی گفت که اردوغان یک ضامن ثبات در مرز با ترکیه است. اواجازه نمی دهد که جزوتام های کردی ایجاد گردد که میتواند به نوبه خود وضع منطقه را برهم بزند.
جنگ های داخلی به کمک کشور های غربی و عربی در سوریه از مارچ 2001 بدین سو ادامه دارد. بر اساس گزراشات سازمان ملل متحد، در این مدت 220 هزار تن کشته شده اند. مذاکرات بر سر حل این بحران، در آستانه و ژنو برگزار می‌شود. امریکا از سال 2014 در خاک سوریه، بدون موافقت دولت این کشور، در برابر داعش عملیات نظامی راه‌اندازی می‌کند. روسیه از سپتامبر 2015 بدین سو بر اساس درخواست رسمی دمشق بر علیه گروه تروریستی داعش عملیات نظامی اجرا می‌کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر