23:11 15 جولای 2019
ترزا می: ترامپ گفت به جای مذاکره با اتحادیه اروپا از آنها شکایت کن+ویدیو

ترزا می: ترامپ گفت به جای مذاکره با اروپا از آنها شکایت کن+ویدیو

© REUTERS / Kevin Lamarque
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

نخست‌وزیر انگلیس گفته که رئیس‌جمهور امریکا در سفر به لندن به او گفته به جای مذاکره با اتحادیه اروپا بر سر راهبرد "Brexit" به دنبال شکایت از آنها باشد.

به گزارش اسپوتنیک، ترزا می، نخست‌وزیر انگلستان روز یکشنبه از یکی از توصیه‌هایی عجیبی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا به او پیشنهاد شده و او آن را رد کرده پرده برداشت.
دونالد ترامپ به نخست‌وزیر انگلستان گفته برای اجرایی کردن "Brexit" (خروج انگلستان از اتحادیه اروپا) وارد مذاکره با اتحادیه اروپا نشود و به جای آن، از این اتحادیه شکایت کند.
او در گفت‌وگویی با رسانه دولتی بی‌بی‌سی، درباره این پیشنهاد عجیب ترامپ گفت: "او به من گفت باید از اتحادیه اروپا شکایت کنم. گفت شکایت کن، با آنها وارد مذاکره نشو. شکایت کن".

نخست‌وزیر انگلیس با لبخندی کنایه‌آمیز در ادامه گفت که این طرح ترامپ را رد کرده است. او در پاسخ به این سوال که آیا درخواست ترامپ را پذیرفته گفت: "در واقع نه. ما با اتحادیه اروپا مذاکره می‌کنیم، ولی نکته جالب است که رئیس‌جمهور ترامپ در کنفرانس خبری هم گفت که از مذاکرات خارج نشوید".
سخنان چند روز پیش ترامپ در بدو ورود به انگلیس درباره اینکه ترزا می توصیه‌های او برای برگزیت را نادیده گرفته موجی از انتقادات و تعجب به همراه داشت. ترامپ همچنان در اظهارنظری عجیب گفته بود که بوریس جانسون، وزیر خارجه مستعفی انگلیس حرف‌های خوبی درباره او می‌زند و می‌تواند جایگزین خوبی برای ترزا می باشد.

مرتبط:

ترزامی به بهانه مبارزه با تروریسم به عربستان می رود
مجلس بزرگان انگلیس با ندادن رای موافق به لایحه جنجالی «برکزیت» نخستین ناکامی دولت ترزامی را رقم زدند
ترامپ: اتحادیه اروپا، چین و روسیه مخالفان امریکا هستند
آلمانی‌ها: ترامپ چهار برابر خطرناک‌تر از پوتین است
فیگور ساخته شده ترامپ از مومیایی در بریتانیا + عکس
ترامپ علت لغو سفرش به بریتانیا را توضیح داد
سفر ترامپ به بریتانیا لغو شد
بریتانیا در هراس از جنگ ترامپ در افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر