08:42 26 جون 2019
امیدواری ترامپ برای بهبود روابط با روسیه پس از نشست هلسینکی

امیدواری ترامپ برای بهبود روابط با روسیه پس از نشست هلسینکی

© Sputnik / Sergey Guneev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در مصاحبه ای با فاکس نیوز گفت که پیش از نشست هلسینکی، روابط ایالات متحده و روسیه به معنای واقعی کلمه در آستانه فروپاشی قرار داشتند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از فاکس نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، ضمن ابراز این مطلب گفت: پیش ازاین میان کشور های ما درگیری هایی وجود داشت که توسط یک "شکارچ جادوگر" طراحی شده بود.
عبارت "شکار جادوگر" لفظی است که دونالد ترامپ برای اشاره به تحقیقات بازرس ویژه فدرال امریکا درباره اتهام مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و ارتباط دادن این مداخله با کمپین انتخاباتی او است؛ تحقیقاتی که تاکنون منجر به صدور چند کیفرخواست شده که آخرین مورد آن چند روز پیش علیه 12 فرد روس بود.
ترامپ افزود: «من فکر می کنم پس از نشست هلسینکی، روابط روابط ما که در حالت " فوق العاده خطرناک" قرار داشت، بهبود خواهد یافت».
ترامپ گفت، روابط ما برعکس گذشته بعد ازاین ثمربخش خواهد بود. او گفت موجودیت چالش ها میان دو ابرقدرت جهان بسیار خطرناک است. او گفت، برای ساختن آینده روشن‌تر، ما نمی‌توانیم منحصرا به گذشته توجه کنیم. به عنوان دو قدرت بزرگ هسته‌ای ما باید با یکدیگر کنار بیاییم.
گفتنی است روز گذشته دونالد ترامپ پس از دیدار با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود در هلسینکی به خبرنگاران گفت: روابط دو جانبه هیچ گاه به این اندازه بَد نبوده است. به عنوان رئیس جمهور نمی توانم در برابر دموکرات هائی که دائماً مانع تراشی می کنند و رسانه هائی که خبر جعلی می دهند، تصمیم بگیرم.
وی تاکید کرد: به عنوان رئیس جمهوری امریکا در تلاش برای انجام بهترین ها برایامریکا و مردم آن هستم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر