05:51 15 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع روسیه اعلام نموده است که برای عملی‌ساختن توافقات روسای جمهور روسیه و امریکا مبنی بر امنیت بین‌المللی، آماده می‌باشد.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز (سه شنبه، 17 جولای) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که وزارت دفاع روسیه آماده است تا توافقات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا مبنی بر همکاری در راستای تامین امنیت بین‌المللی که در دیدار شان در هلسینکی صورت گرفته اند، عملی سازد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران گفت: "وزارت دفاع روسیه برای عملی‌ساختن توافقات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، در بخش امنیت بین‌المللی، که در جریان نشست در هلسینکی صورت گرفته اند، آماده می‌باشد".

کوناشنکوف خاطر نشان ساخت که وزارت دفاع روسیه "آماده است تا ارتباطات با همکاران امریکایی از طریق ستادهای عمومی و دیگر کانال‌های ارتباطی، را جهت بحث روی ادامه مدت پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک، همکاری در سوریه و همچنان دیگر مسایل مهم تامین امنیت جنگی، فعال نماید".

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا دیروز (دوشنبه، 16 جولای) در پایتخت فنلند، شهر هلسینکی دیدار نموده و مذاکرات دوجانبه انجام دادند.

روسای جمهور دو کشور پس از ختم این مذاکرات که نزدیک به چهار ساعت طول کشید، را مفید خوانده، ابراز امیدواری نمودند تا این مذاکرات بر روابط روسیه و امریکا تاثیرات مثبت وارد کند.

 

مرتبط:

پوتین درمورد روابط روسیه-امریکا: جنگ سرد مدت‌ها پیش ختم شده است
نکات مهم مذاکرات پوتین و ترامپ در هلسینکی
نشست تاریخی پوتین و ترامپ در هلسینکی آغاز شد
چشمک زدن ترامپ به پوتین+ویدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر