06:15 26 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

وزارت دفاع ملی روسیه ویدیویی از آزمایشات راکت بالستیکی قاره پیمای سنگین "سارمات" را منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی روسیه در صفحه رسمی فیس‌بوک این وزارت ویدیویی از آزمایشات راکت بالستیکی قاره پیمای سنگین "سارمات" را منتشر کرد.
در ویدیو یک‌و نیم دقیقه‌ی که وزارت دفاع ملی روسیه منتشر کرده است از حمل و نقل راکت، نصب راکت در پلت‌فرم آغاز شده و سپس از پرتاب راکت بالستیکی سنگین قاره پیمای "سارمات" نمایش گذشته می‌شود.
علاوه بر این، از بخش‌های جداگانه‌ی بلاک جنگی این راکت سنگین "سارمات" و انیمیشن در این ویدیو نشان داده می‌شود.

در اول ماه مارچ سال جاری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در طی برنامه ویژه سالانه "خط مستقیم با ولادیمیر پوتین" گفت که تا سال 2020 جدیدترین راکت های قاره پیمای بالیستیکی"سارمات" وارد تجهیزات ارتش خواهد شد.
وی گفت: "تا سال 2020، ما قصد داریم که سیستم راکتی قدرتمند ما را شامل تجهیزات نیروهای مسلح نمایم. این سلاح جدید، به جزء راکت فوق العاده قدرتمند "سارمات" سلاح دیگری نخواهد بود.

راکت "سارمات"، یکی راکتی بالستیکی قاره‌ پیمای سنگین دارای وزن 200 تن بوده این راکت را می‌توان به کلاهک‌های هسته‌ای مسلح کرد و سیستم دفاع راکتی با دشواری می‌توانند این راکت را رهگیری کنند. علاوه بر این تعداد بلوک‌های رزمی "سارمات" بیشتر از راکت "وایوودا" است که فعلاً قوی‌ترین راکت بالستیکی در جهان شمرده می‌شود.
راکت "سارمات" که کار ساخت آن در سال 2009 آغاز گردیده ، جزو راکت‌های فوق سنگین است. این راکت با سوخت مایع کار می‌کند و از سکوهای زیرزمینی پرتاب می‌شود.
برد این راکت بیش از 11 هزار کیلومتر است و می‌تواند بین 10 تا 15 کلاهک تقسیم شونده با قدرت هر کدام به حدود 750 کیلوتن را حمل کند.
قار است این راکت در سال 2020 به ارتش روسیه تحویل داده شود.

مرتبط:

راکت سارمات- پادشاه ی راکتهای جهان + )ویدیو)
پوتین: راکت بالیستیکی" سرمات" بزودی شامل تجهیزات ارتش می شود
انتشار ویدیوی آزمایش راکت "سرمت" در روسیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر