06:49 19 مارچ 2019
Старт ракеты-носителя Союз-2.1а с космическими аппаратами (КА) дистанционного зондирования Земли Канопус-В №3 и №4, и с 9 космическими коммерческими аппаратами с космодрома Восточный

روسیه راکت قابل استفاده مجدد می سازد

© Sputnik / Evgeny Biyatov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مرکز طراحی خورنیچیف روسیه کار بالای تدوین نظریه ساخت راکت قابل استفاده مجدد را تکمیل کرد

به گزارش اسپوتنیک،مرکز خرونیچف تدوین پیشنهادات برای ساخت راکت قابل استفاده مجدد را تکمیل و اسناد مربوطه را برای ارزیابی به موسسه علمی مرکزی آژانس فضایی روسیه ارسال نموده است.
مرکز روابط عمومی مرکز فضایی خرونیچف گزارش داد که اکنون طرحهای مختلف را برای ساخت راکت قابل استفاده مجدد از جمله فرود عمومی راکت، فرود آوردن راکت با چتر و نقشه فرود آوردن بخشی از راکت با بال های مخصوص را بررسی می کند. این طرح نخستین طرح ویژه برای ساخت راکت های قابل استفاده مجدد در روسیه نیست.  

نمایش سیستم مدرن دافع راکت روسیه
© Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation

پیشتر گزارش شد که سازمان تحقیقات پیشرفته با شرکت آژانس فضایی (روس کاسموس) و شرکت متحده هواپیما سازی روسیه طراحی راکت سبک قابل استفاده مجدد را آغاز نموده است. طراحان بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مرکز خرونیچف از اوایل سالهای 2000 و در دوره زمانی سالهای 2011 —2013 برای ساخت بلوک بالدار قابل استفاده مجدد برای راکت های "آنگارا" فعالیت دارند. در ان زمان ساخت راکت بالدار یک گام اقتصادی برای ساخت راکت ها شمرده می شد.
در ماه اپریل سال جاری؛ دیمیتری روگوزین در حالی که معاون نخست وزیر دولت بود، گفت که به دلایل جغرافیایی، روسیه نمی تواندراکت هایی مانند ایلان ماسک را تولید کند، اما باید از طرح بالدار استفاده کند.
در حال حاضر فقط شرکت های Blue Origin و SpaceX امریکا در راکت های خود از مراحل قابل بازگشت دوباره کار می گیرند. این راکت ها با استفاده از موتور ها فرود داده می شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر