12:45 20 جولای 2019
امیدواری هند به کابینه جدید پاکستان

امیدواری هند به کابینه جدید پاکستان

© AFP 2019 / Narinder Nanu
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

هندوستان امیداوراست که کابینه جدید پاکستان در راستای یک آسیاه جنوبی آمن‌تر و با ثبات کار خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، هند انتظار دارد که با ظهور یک دولت جدید در پاکستان پس از پیروزی حزب تحریک انصاف پاکستان در انتخابات پارلمانی، اسلام آباد در ایجاد یک آسیای امن‌تر و با ثبات کار خواهد کرد.
این بیانیه در روز شنبه در وب سایت وزارت امور خارجه هند، منتشر شده است.


این بیانیه این وزارت آمده است: "ما امیداواریم که دولت جدید پاکستان به طور سازنده در ایجاد امنیت پایدار و در توسعه جنوب آسیای که آزاد از تروریسم و خشونت باشد کار خواهد کرد".
این سند می‌گوید: "هند آرزوی موفقیت و پیشرفت پاکستان را در جهان با همسایگان خود دارد".
حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری عمران خان، رسما برنده انتخابات پارلمانی این کشور شد.
کمیسیون انتخابات پاکستان روز جمعه اعلام کرد که حزب عمران خان با کسب 109 کرسی از 269 کرسی مجلس برنده اصلی این انتخابات است.
حزب "مسلم لیگ" که رقیب اصلی حزب "تحریک انصاف" بود فقط 69 کرسی کسب کرد و حزب چپ‌میانه "مردم پاکستان" نیز با کسب 39 کرسی در جایگاه سوم قرار گرفت، رهبر این حزب "بلاول بوتو زرداری" فرزند بی‌نظیر بوتو،‌ نخست‌وزیر اسبق پاکستان است.
به نظر می‌رسد حزب عمران خان حتی در استان پنجاب که بزرگترین استان پاکستان بوده و بیش از نیمی از جمعیت این کشور را در خود جای داده کنترل شوراهای محلی را به دست آورده است. هوادارن عمران خان، قهرمان سابق کریکت پاکستان از شب گذشته در خیابا‌ن‌ها به شادی کردن پرداختند.
گرچه حزب تحریک انصاف برنده اصلی انتخابات مجلس شده اما از آنجا که اکثریت کرسی‌ها (یعنی 137 کرسی) را در اختیار ندارد باید برای تشکیل دولت با سایر احزاب ائتلاف کند.

 

 

مرتبط:

خواست احزاب سیاسی پاکستان برای برگزاری انتخابات مجدد و شفاف
وعده برندۀ انتخابات پاکستان بر برقراری صلح در افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر