07:05 05 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 00
ما را در دنبال کنید

در کنگره امریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای به بررسی گذاشته شده که هدف از آن محکومیت هر نوع انجام "نشست محرمانه" در آینده بین روسای جمهوری امریکا و روسیه است.

به گزارش اسپوتنیک، برخی نمایندگان کنگره امریکا مخالف برگزاری هر نوع نشست محرمانه بین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه استند و تلاش می‌کنند تا مانع از تکرار آن در آینده شوند.


شیلا جکسون لی عضو مجلس نمایندگان از طرف حزب دموکرات امریکا، پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای بررسی به کنگره ارائه داده که در آن هر نوع نشست سری بین ترامپ و پوتین در آینده محکوم شده است. نویسنده این سند همچنان از رئیس‌جمهور امریکا خواسته تا با کنگره امریکا برای دسترسی به تمامی توافقات صورت گرفته در جریان دیدارش با رئیس‌جمهور روسیه در هلسینکی موافقت کند.
در این سند یادآوری شده که توافقات صورت گرفته بین پوتین و ترامپ، ظاهراً تنها به نفع کرملین بوده است. در این سند آمده است: "طرف روسی بر این عقیده است که توافقات صورت گرفته پاسخگوی منافع کرملین بوده، این در حالی است که رئیس‌جمهور امریکا این مسئله را با مشاورین خود در زمینه امنیت ملی در میان نگذاشته است".
لازم به یادآوری است که روسای جمهوری روسیه و امریکا در تاریخ 16 جولای در پایتخت فنلاند برای نخستین بار نشست کاملی با یکدیگر داشتند که گفت‌وگوهای دو طرف به طور کلی بیش از 4 ساعت به طول انجامید که ابتدا به صورت "رودر رو" انجام شده و سپس با حضور مقامات دو کشور ادامه یافته و بعد از آن پوتین و ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک شرکت کردند.

مرتبط:

تصویر پوتین به جای تصویر ترامپ+عکس
پوتین، ترامپ را به مسکو دعوت کرد
توپ اهدایی پوتین به ترامپ وسیله جاسوسی نبود
یگانه موضوع توافق میان پوتین و ترامپ چی بود؟
روزنامه نگاران بریتانیایی هواپیماهای پوتین و ترامپ را مقایسه کردند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر