04:45 27 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نظامیان اسرائیلی در بحر مدیترانه، کشتی را که فعالین مدنی طرفدار فلسطین و مواد صحی را به جانب نوار غزه انتقال می‌داد، رهگیری و بازداشت نموده اند.

به گزارش اسپوتنیک، سازماندهندگان این اقدام بشردوستانه در صفحه توییتر نوشته اند که کشتی "العوده" که قبلاً یک کشتی ماهیگری بوده با بیرق ناروی، ۲۲ تن از مدافعین حقوق و خبرنگاران را از ۱۶ کشور و همچنان مواد صحی و دارو به ارزش ۱۳ هزار یورو را به جانب نوار غزه انتقال می‌داد.

به گفته آنها، هنگامی‌که کشتی "العوده" در فاصله ۵۰ مایی بحری از نوار غزه قرار داشت، نیروهای بحری اسرائیل با استفاده از رادیو با راننده آن تماس گرفت و از وی خواست تا مسیر حرکت کشتی را تغییر دهد. این نظامیان با درخواست تغییر مسیر تهدید نموده اند که در صورتی‌که به درخواست شان جواب مثبت داده نشود، "تمام اقدامات لازم" را برای توقف کشتی انجام خواهند داد.

تاهنوز دفتر مطبوعاتی اردوی اسرائیل درمورد این موضوع ابراز نظر نکرده است.

معمولاً در چنین حالات، نیروهای بحری اسرائيل کشتی‌های مشکوک را به بندر شهر اشدود انتقال می‌دهند، افرادی را که در داخل کشتی اند، دیپورت می‌کنند و کمک‌های بشردوستانه را پس از بررسی، از راه زمینی به نوار غزه می‌فرستند.

در اکثر موارد، رهگیری‌های کشتی‌ها بدون دست‌بردن به نیرو و سلاح صورت می‌گیرد. یگانه موردی که در آن نیروهای اسرائیلی از سلاح استفاده کردند، رهگیری کاروان متشکل از ۶ کشتی در سال ۲۰۱۰ بود، این کاروان صدها فعال مدنی و هزاران تن مواد مختلف را انتقال می‌داد. آنزمان نه تن از ترک‌هایی که در برابر بازداشت کشتی‌ها توسط اسرائیلی‌ها مقاومت نشان دادند، کشته شدند.

مرتبط:

حملات توپخانه‌ای شدید اسرائیل به چندین منطقه در غزه
امریکا خواستار نشست اضطراری شورای امنیت درباره حملات راکتی از نوار غزه شد
اتحادیه کشورهای عربی خواهان تحقیق بین المللی حوادث نوار غزه شد
سرنگونی 2 پهپاد اسرائیلی در نوار غزه
کاخ سفید: تشنج در نوار غزه بر روند صلح تاثیر نمی‌گذارد
افزایش شمار قربانیان فلسطینی در درگیری با نظامیان اسرائیلی در غزه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر