00:39 26 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به وضع تحریمات جدید امریکا علیه این کشور در پیوند با قضیه مسمومیت اسکریپال در بریتانیا اظهار داشت که مسکو به این اقدامات غیردوستانه واشنگتن جواب خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت که مسکو را بطور مستقیم متهم به استفاده از ماده سمی فلج کننده اعصاب در شهر سالزبری بریتانیا میکنند، در حالی که لندن تا هنوز هیچ ثبوتی که دخیل بودن روسیه را در قضیه مسمومیت سرگئی اسکریپال و دخترش یولیا در بریتانیا را ثابت بسازد، ارائه نکرده است.

خانم زاخارووا: «آنها با استفاده از حقایق نادرست و دروغ تلاش دارند این موضوع مفید برای خود را گرم نگه دارند تا بتوانند آن را به عنوان ابزاری برای شیطانی نشان دادن روسیه بکار ببرند.»

وی افزود که مسکو به این اقدامات غیردوستانه واشنگتن جواب بلمثل خواهد داد. 

قابل یادآوری است، شب گذشته وزارت امور خارجه امریکا ضمن متهم نمودن مسکو به دخیل بودن در قضیه مسمومیت سرگئی اسکریپال و دخترش یولیا در بریتانیا از اعمال تحریمات جدید علیه روسیه خبر داد. 

به گفته وزارت امور خارجه امریکا تحریمات جدید واشنگتن علیه مسکو ۲۲ اگست سال روان اعلام خواهند شد.

به تاریخ ۴ مارچ در شهر سالزبری بریتانیا سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیایی و دخترش یولیا، مسموم شدند. لندن ادعا دارد که در مسموم شدن اسکریپال حكومت روسيه دخیل است. روسیه این موضوع را قاطعانه رد میکند.

مرتبط:

ترس امریکا از سلاح های مخرب روسیه
واکنش روسیه به تحریم‌های جدید امریکا
وضع تحریمات جدید امریکا علیه روسیه
بازداشت چهار شهروند روسیه در امریکا
سیگال نماینده ویژه روسیه در روابط بشردوستانه با امریکا منصوب شد
افشای نامه محرمانه روسیه به امریکا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر