03:51 27 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

روسیه آماده انتقال فن آوری جنگنده های نسل پنجمش به هندوستان است.

به گزارش اسپوتنیک، یوری سلیوسار رئیس شرکت هواپیمایی (UAC) گفت: روسیه و هند آماده همکاری در خصوص ساخت جنگنده نسل پنجم می باشند.

یوری سلیوسار گفت:- "این پرونده پایان نیافته است، ما در حال ادامه مذاکره با هند در خصوص بحث توسعه مشترک ساخت جنگنده نسل پنجم هستیم. این موضوع ادامه دارد. بسیار تحلیل احساساتی است که بگوییم هند از این پروژه بیرون شده است. هند از این پروژه بیرون نشده است، بلکه برای آنها پرسشهای بسیاری بوجود آمده است که ما به آنها پاسخ قانع کننده ای دادیم. ما آماده انتقال داده های خود به هند هستیم. هیچ کشور دیگری آماده انتقال این اطلاعات نیست". 
به گفته وی، هند نه تنها خریدار هواپیماهای نسل پنجم روسیه است، بلکه خواهان بدست آوردن مجوز آن است. من امیدوارم که این همه در نهایت منجر به یک پروژه مشترک شود. ما به طور مشترک جنگنده مشترک پنجم ایجاد خواهیم کرد".
پیش از این رسانه های هندی خبر داده بودند، که قرارداد خرید 36 جنگنده رافال از هند — بزرگترین تقلب در تاریخ است. ادعای اصلی مخالفان این قرارداد هزینه بسیار زیاد خرید این جنگنده ها برای هندوستان می باشد. به باور آنها، در ابتدا نیروی هوایی قصد داشت 126 جنگنده چند منظوره را خریداری کند. با این حال، هر جنگنده رافال هزینه ای برابر 208 میلیون یورو در بر داشت. در نهایت هند می بایست هزینه 7.53 میلیارد دالر تنها برای خرید 36 جنگنده صرف کند؛ از سوی دیگر این جنگنده ها تا سال 2022 به هند تحویل نخواهند شد. به گفته شرکت کنندگان کنفرانس مطبوعاتی، خرید رافال فرانسوی منافع ملی را به خطر می اندازد و امنیت کشور را تضعیف می کند.بسیاری از نظامیان هند نیز با این معامله ناراضی هستند.

 

مرتبط:

هند برخلاف خواست امریکا از روسیه اس-400 می خرد
روسیه هند را بخاطر Su-57 مجازات می‌کند
مذاکرات روسیه - هند در خصوص فروش اس-400 به هند
ادامه مذاکرات هند با روسیه در زمینه خریداری سیستم های اس-۴۰۰
یک ‌گام دیگر هند برای خرید اس-400 روسیه
معامله 6 ملیارد دالری روسیه با هند برای خرید راکت S-400
هند به ارزش 6 میلیارد دالر از روسیه اس-400 می خرد
ناامیدی ایالات متحده از تصمیم هند در خصوص خرید S- 400 از روسیه
توافق هند و روسیه در رشد اقتصاد افغانستان
هند از روسیه 240 بمب هوایی میخرد
قرارداد ملیاردی هند برای خرید هلیکوپتر از روسیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر